Erkekler Nasıl Kızla Evlenmek İster?

Bu yazımızda sizler erkekler ne ister? erkekler nasıl kızla evlenmek isterler ve  ilişkilerinde ne beklerler? sorularını cevaplamaya çalışacağız. Bugüne kadar hep aslında kadınlar ne ister diye soruldu. Ama erkeklerin ne istediği, evlilikten ne beklediği konusunda pek bir yorum yapılmadı. Bunun üzerine düşünülmedi. Biz de bunun üzerine bu gariban erkekleri ele alalım dedik.

erkekler nasıl kız ile evlenir -önemli

Erkeklerin evlenmek istedikleri kızlardan bekledikleri şeylerden bir tanesi kendisini önemli hissettirmesidir. Erkekler kendisini önemli hissetmek ister, hayatımdaki kadının kahraman olmak ister ama bazen bazı kadınlar bunu erkeklerine hissettiremeyebilirler. Erkek yapısı itibariyle belkide içinde bulunduğumuz toplumun yetiştirme itibariyle önemli birisi gibi algılanmak ister. Özellikle iş alanında olabilir, okul hayatında olabilir yada aile hayatında olabilir ama en önemlisi bu ihtiyacı hissetti yer eşiyle birlikte kaldığı zamanlardır. Eğer ki kadın hem kendi hayatında hem eşinin hayatında önemli bir kişi olduğu hissini verirse erkeğini mutlu etmiş sayılabilir. Buda evlenmek isteyen erkek için seçim yapmakta önemli bir kriter olur.

 erkekler nasıl kız ile evlenir -teşvik etmek
Erkeklerin evlenmek istedikleri kızlardan beklediği bir diğer şeyse teşviktir. Her erkeğin gelecek ile ilgili planları vardır, çalışmaları vardır, projeleri vardır. Düşününki bir erkek akşam düşündüğü bir planı var. Bir iş açmak istiyor. Akşam eve geldiği zaman eşine şöyle bir şey söylüyor “Hayatım, güzel günler bizi bekliyor. Yeni bir iş bulacağım.” “Eğer işinden mi ayrılacaksın, sen mi kuracaksın, ne yapacaksın, ne gerek var, zamanı mı” gibi bir tepki alırsa erkeği bundan daha fazla mutsuz edecek bir şey yoktur. Erkek mantıksız bir şey dahi söylüyor olabilir ama böyle bir geri bildirimde cevap vermek böyle bir tavırla ona yaklaşmak üzücü ve hasar verici olacaktır. O yüzden erkeğin planlarını, projelerini beraber düşünerek karar vermek onu teşvik etmek çok önemlidir. Erkeği mutlu edecek, erkeğin evlenecek olduğu kızdan beklediği şeylerden biri de budur. Yani erkek kendi fikirlerini destekleyecek, onu bazı konularda teşvik edecek kızla evlenmek ister.
 erkekler nasıl kız ile evlenir - saygı
Erkeğin evlenecek olduğu kızdan beklediği bir diğer şeyde saygıdır. Her erkek saygı bekler ama bazen ilişkiler o kadar çok laçkalaşır ki. Saygı her zaman karşılıklıdır. Hem erkek hem kadın birbirine çok saygısızca mesafesiz başka bir şekilde hitap edebilir. O yüzden eşini, erkeğini mutlu etmek isteyen bir kadın dikkat etmesi gereken şey saygı çemberini, saygı düzenini bozmamaya özen göstermesidir. Eğer sizde saygı gösterirsiniz onu mutlu edebilir ve güzel bir evlilik yapabilirsiniz.
 erkekler nasıl kız ile evlenir - biz
Erkeklerin hayatlarındaki kadınlardan bekledikleri şeylerden bir tanesi de “biz” algısıyla hareket etmesidir. Erkek, hayatındaki kadının plan yaparken, bir plan kurarken, bir yere giderken kendisinin de o hayalin içine katmasını “ben” değilde “biz” olarak hareket etmesini bekler. Erkek böyle olduğu zaman kendisinin eşi tarafından, sevgilisi tarafından sahiplendiğini düşünür ve kendisini daha mutlu hisseder.
 erkekler nasıl kız ile evlenir - sınırlar
Erkeklerin kadınlardan beklediği bir başka şeyde ilişkilerdeki sınırlara özen göstermeleridir. Nedir bu sınırlar? Her erkek kadın ilişkisinin başlarında birbirleri ile çok fazla zaman geçirmek isteyebilirler ancak ilişkinin ilerleyen aşamalarında hem erkek hem de kadın kendi arkadaşlarıyla, kendi aileleriyle de zaman geçirmek isteyeceklerdir. Bazen ilişkilerde erkek arkadaşlarıyla kendi başına vakit geçirmek ister yada bir arkadaşlarıyla halı saha maçına gitmek ister. Kadınlardan bazıları bunu kendisi ile vakit geçirmek istemiyor gibi yorumlayabilir veya kendisini eskisi kadar sevmediğini, daha az sevdiğini düşünebilir ve buna engel olmaya çalışır. Bundan dolayı da erkeklerin birçoğu kendisini mutsuz hisseder ve ilerde evliliğinin böyle olacağını düşünerek evlenmek istemez. Eğer evlenmek istediğiniz erkeği mutlu etmek istiyorsanız fazla olmamak kaydıyla erkeğin bir arka bahçesi olmasına, arkadaşlarıyla vakit geçirmesine, kendi başına kalmasına müsaade etmek hem herkesin mutlu olması açısından hemde ilişkinin kaliteli olması açısından çok önemlidir.
Kısaca erkekler evlenmek için karşısındaki kişiye önemli olduğunu hissettiren, erkeği bazı konularda gaz veren, onun ara sıra arkadaşlarıyla takılmasına izin veren, onun kişiliğine saygı duyan, ben değil biz diyen bir kız arıyorlar.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+