Erkek İstemeden Hamile Kalmak

Günümüzde yaşanan kısa süreli beraberlikler, bazen istenmeden hamile kalma ile sonuçlanabilmektedir.  İlk başlarda büyük bir aşk ile birbirine bağlanan ve fazla düşünmeden ilişki yaşayan gençlerin olası bir hamilelik durumunda, erkeğin hiçbir söz hakkı bulunmaz. Bebek, anne karnına düştüğü anda, bebeğin dünyaya gelip gelmeyeceği sadece kadın tarafından verilen karar doğrultusunda şekillenecektir. Zaten son yıllarda ülkemizde uygulanan 10 haftayı geçmiş hamileliklerde kürtaj yasağı, istenmeyen hamilelikleri de korkulu rüya haline getirmiştir. Evlilik dışında gelişen hamileliklerde, erkeğin söz hakkı bulunmayışı, miras, velayet, soy isim gibi konularda büyük çatışmalara yol açan davalarında çoğalmasını sağlamaktadır. Psikologların bu konuda görüşü ise, hamilelik gerçekleştiği anda kendi vücudu ile ilgili karar vermesi gereken tarafın kadın olduğu yönündedir. Tabii ki dünyaya gelen bebeğin, ruh sağlığı ve gelişiminin tam olması için en doğrusu planlanarak ve her iki tarafın rızası ile hamileliğin gerçekleşmesidir.

erç

Evlilik Dışı Hamileliklerde Bebek Babanın Mirasından Faydalanır mı?

Hamileliğin ilerleyen aylarında yapılan babalık testleri, bebeğin babasının kim olduğunu kısa süre içinde açıklamaktadır. Yapılan bu testler neticesinde, çocuğun babası kesinleştiği anda bebek velayet ve miras hakkından sonuna kadar yararlanma hakkına sahip olmaktadır. Babanın ‘’ben bu çocuğu istemiyorum’’ demesi, hiçbir şeyi değiştirmez. Bu sebeple kısa süreli ilişkilerde erkeklerin de kadınlar kadar korunması gerekmektedir.

Erkek İstemeden Bebek Dünyaya Getirmek Etik mi?

Son yıllarda yaşanan işliklerde, maalesef erkeğin istemediği hamilelik oranı artmaktadır. Erkeğe ait sperm, babadan çıkıp annenin vücuduna geçtiği anda, babanın hiçbir söz hakkı bulunmaz. Oysa çocuk sahibi olmak, anne ve babanın birlikte vermesi gereken bir karardır. Fakat bazen erkeğin maddi olarak rahat olması, genç kızlarda kendini ve bebeği garanti altına almak amacı ile tercih edilir. Dünyaya gelen çocuğun yaşayabileceği yalnızlık ve eksiklik düşünülmez. Baba istesin veya istemesin, bebeği dünyaya geldikten sonra onunla ilgilenmeli, ihtiyaçlarını karşılamalı ve bakımının bir kısmını üstlenmelidir. Aksi takdirde dünyaya gelen suçsuz bebeğin, hayal dünyasında yaşanan çalkantılar sebebi ile asla rahat ve huzur içinde olamaz.

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+