Erkek Arkadaşın Evinde Kalmak

Son yıllarda, evlilik olmadan birlikte yaşayan çiftlerin sayısında, hızlı bir artış görülmektedir. Birlikte yaşamanın, güzel tarafları olduğu gibi, ilişkiyi zedeleyen taraflarını da göz önünde bulundurmak gerekir. Erkek arkadaşının evinde kalmak ya da birlikte yaşamak; ilişkiyi resmiyete dökmeden, bir yaşamı paylaşmak anlamına gelir. Özellikle, büyük şehirlerde evlilik öncesi birliktelikler; ekonomik özgürlüğünü kazanmış kadınlar ve üniversite öğrencileri tarafından tercih edilmektedir. Resmiyete dökülmemesine rağmen, aynı evi paylaşmak, ciddi olarak düşünmeyi gerektirir. Ayrı evlerde kalındığı zaman; onu görmek için heyecanlanır, buluşmaya giderken en güzel şekilde hazırlanır ve her seferinde farklı bir yönünü tanımanın zevkini yaşarsınız. Fakat aynı evi paylaştığınız zaman, erkek arkadaşınızı doğal halleriyle görmek, bu heyecanları yaşamanızı engelleyebilir. Birlikte, bir evi paylaşmadan önce, karşınızdaki insanı iyice tanımakta fayda vardır. Hayal kırıklığı yaşamamak için temkinli olmanız, sizin yararınıza olacaktır.

evl

Erkek Arkadaşın Evinde Kalmanın Zararları Ne Olabilir?

Erkek arkadaşın evinde kaldığınızda, çevrenin tepkisini görmeniz mümkündür. Aileniz veya arkadaşlarınız baskı da yapabilir. Birlikte yaşamayı, normal görenlerde, uygun olmadığını düşünenlerde olacaktır. En doğru kararı verecek olan sizsiniz. Diğer taraftan, karşılıklı anlayış,  fedakarlık ve sorumlulukları da hesaba katmanız gerekir. İki tarafında, belli konularda fedakarlık etmesi, birbirine anlayışla yaklaşması, üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi ilişkiyi güzel yerlere taşır. Birlikte yaşamanın zararları arasında, erkek arkadaşını her an ve en doğal haliyle görmek heyecanınızı kaybetmenize sebep olabilir.

Erkek Arkadaşın Evinde Kalmak İsteyen Kadınlara Öneriler

  • Sabırlı olmaya çalışın, aceleci davranmayın.
  • Eski sevgili, eski eş konularında aşırı kıskanç olmayın.
  • Ailelere yakın bir evde oturmayın. Çevrenin sizi etkilemesine izin vermeyin.
  • Ailenizin ve arkadaşlarınızın, bu duruma nasıl tepki vereceğini iyice düşünün.
  • Evin geniş olması, her iki tarafın yalnız kalmak istediklerinde, rahatlaması açısından gereklidir.
  • Erkek arkadaşınla kaldığında; ev işlerini bölüşmek, birlikte vakit geçirmeniz için zamandan kazanmanızı sağlar.
  • Her zaman, bir arada olmayın, yapmak istedikleriniz için kendinize de zaman ayırın.
  • Birbirinizin takıntılarına saygı gösterin. Herkesin farklı takıntıları vardır. Karşılıklı anlayış olmazsa, ilişki de sıkıntılar yaşanması kaçınılmazdır.
  • Fedakarlık yapmaktan korkmayın.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+