Dünyanın En İlginç Anneleri!

Anneler dünyanın en kutsal varlıkları kuşkusuz. Dil, din, ırk, yaş fark etmeden hepsi bence dünyanın en büyük sorumluluğunu seve seve alabilen cesur insanlar. Hiçkimse bir kadını yeterince cesur olmakla suçlayamaz çünkü bir kadın bir insanı hayata getirme kararını ancak cesur bir şekilde alabilir. Her anne özeldir ama bir de daha özelleri var aklımızı başımızdan alacak, şaşırtacak, garipsetecek ama en nihayetinde gülümsetecekler Çünkü hepsi dünyanın en kutsal varlığı ve çok sevimliler. İşte karşınızda dünyanın en ilginç anneleri.
111

Sekiz çocuk! Dile kolay sekiz çocuk, gerçi pek çoğunuz aman 8 çocuklu bir sürü aile var diyorsunuz eminim ama bu öyle değil. Tek seferde sekiz çocuk yani dünyanın sekiz çocuk doğuran annesi karşınızda. Nadya Denise  Doud-Suleman Gutierrez 2009 Ocak ayında sekizlerini dünyaya getirdi ve bu listede olmayı hak etti.

112

Duygusal bir hikaye bir kadının bir evlat için kaç yıl beklediğinin hikayesi. 70 yaşındaki Hintli Rajı Devi Lohan 2008 yılında tam 70 yaşındayken ilk çocuğunu dünyaya getirdi ve çocuk sahibi olmak için tam 40 senedir uğraştıklarını söyledi. İnanılmaz değil mi?

 

113

Çok çocuklu aileleri anlıyoruz insanlar kalabalık olmak ve yalnız kalmamak istiyorlar ama 1700’lü yıllarda yaşayan Valentina Vassilyeva bu olayı biraz abartmış gibi. Toplamda 69 bebek dünyaya getiren Valentina’nın 67 bebeği bebeklik dönemini atlarak hayatta kalmış. Bu bebekler 16 tanesi ikiz, 7 üçüz ve 4 dördüz olmak üzere 1725 yılından 1765 yılına kadar dünyaya gelmişler.

114-1 114

Dünyanın ilk erkek annesi Beatie! Thomas Beatie cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirerek erkek olmuş ancak kadın üreme organlarına dokundurmadığı için hamile kalma şansını yakaladı. 34 yaşında bebeğini dünyaya getiren Beatie dünyanın ilk erkek annesi.

116

Erkek çocuk isteğini ben garip buluyor olsamda Panwar çifti bulmamış 5 kız çocukları olan çift inatlarından vazgeçmemişler ve IVF tedavisine başlamışlar sonuç mutlu son. 70 yaşında dünyaya ikiz bebek getiren Panwar aynı zamanda dünyanın en yaşlı ikiz annesi. Bu arada bebeklerden birisi erkek olmuş, rahat bir nefes alabiliriz.

117

Dünyanın en taşıyıcı annesi! Şu an 42 yaşında olan Carole 13 yılda 12 bebek dünyaya getiren bir taşıyıcı anne. Taşıyıcı anneliği bir kere yapmayı düşündüğünü ama yapmaktan vazgeçemediğini söyleye Carole dünyanın en bereketli taşıyıcı annesi oldu.

118

Gerçek bir aşk hikayesi olduğunu düşündüğüm bir hikaye. Hassas kemiklere ve az gelişmiş ciğerlere sahip olma rahatsızlığı olan ve doğum yapması sakıncalı olan 71 csantim boyundaki Stacey 3 çocuk annesi ve çok mutlu.

119

 

İki çocuğu arasındaki en çok yaş farkı olan annemizle bu listeyi bitiriyorum. İki çocuğunun arasında tam 41 yaş var ve bu inanılmaz. 41 yaşında kardeşiniz olduğunu düşünsenize.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+