Dünya’dan Balkon Dekorasyonları ve Süslemeleri

Bahçe ve balkon süslemeleri ülkelerden ülkelere, kültürden kültüre değişiklik göstermektedir. Ülkelerden balkon tasarım örneklerini inceleyerek sizde kültürler ve balkon tasarımları hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. İlk  olarak gelin dünya’da bahçe ve balkon süslemeyi bir sanat olarak gören JAPONYA’dan başlayalım.

Japonya Balkon Dekorasyonları ve Süslemeleri

Herkesin bildiği gibi japonya’da süsleme işi bir sanattır. Bu konuda isim yapmış bir çok sanatçı japonya’dan çıkmaktadır. Bu süslemelerden bir kaç tanesini beraber inceleyelim.

japon-balkon-süslemeleri1

japon-balkon-süslemeleri3 japon-balkon-süslemeleri4 japon-balkon-süslemeleri6  japon-balkon-süslemeleri7 japon-balkon-süslemeleri8 japon-balkon-süslemeleri9

japon-balkon-süslemeleri5

Hollanda Balkon Dekorasyonları ve Süslemeleri

Benim de yaklaşık 10 gün kadar kalma fırsatı bulduğum bu ülkede balkonlar çok küçük olmasına rağmen balkon tasarımları gerçekten çok hoştu. Küçük balkonları fazla içini kalabalıklaştırmadan düzenlemişler ve çok güzel olmuş. Hollanda insanın renkli kişiliğide balkonlarına yansımış.

hollanda-balkon-tasarımları2   hollanda-balkon-tasarımları5hollanda-balkon-tasarımları1hollanda-balkon-tasarımları4hollanda-balkon-tasarımları3 hollanda-balkon-tasarımları6

 

Hindistan Balkon Dekorasyonları ve Süslemeleri

Aşağıdaki fotoğraflarda da göreceğiniz üzere hindistan balkon dekorasyonları toplumun kültürünü hatta inanışlarını yansıtan karelerden oluşmuş. Toplumun içindeki karışıklık ve alışılmış düzen(sizlik) balkon tasarımlarına dahi yansımış.
hindistan-balkon-tasarımları hindistan-balkon-tasarımları2 hindistan-balkon-tasarımları3 hindistan-balkon-tasarımları4 hindistan-balkon-tasarımları5 hindistan-balkon-tasarımları6

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+