Dudakları Dolgun Göstermek İçin Neler Yapılabilir?

Son birkaç yıldır dolgun dudaklar, kadınların tercihi olmuştur. Günümüzde dudakları dolgunlaştırmak için çeşitli estetik müdahaleler uygulansa da kadınlar, estetik olmadan tamamen doğal yöntemler ile dudaklarını dolgunlaştırmaya çalışır. Çünkü bazı estetik müdahaleler, dudaklarda geriye dönüşü olmayan hasarlara sebep olabilmektedir. Dudak dolgunlaştırmada ise değişik doğal yağlar kullanılmaktadır. Sürekli kullanıldığında etkisini daha uzun süreli gösteren bu yöntemler, dudak derisini pürüzsüz de yapar. Dolgunlaştırma dışında, dudakları yumuşatmak için bal sürülmesi faydalı olacaktır. Her gün bir defa bal ile dudakların üzerine kalın bir maske hazırlayarak, dudak derisinin beslenmesini ve canlanmasını sağlayabilirsiniz. Yine diş fırçalarken dudakları da hafifçe fırçalamak, dudakların dolgun görünmesinde oldukça etkilidir. Fakat dudak bakımı da cilt bakımı gibi ihmale gelmez. Bu sebeple düzenli olarak bakım yapmak oldukça önemlidir.

4400

Acı Biber Yağı İle Daha Dolgun Dudaklar

Hazır satılan dudak dolgunlaştırıcı ürünlerin içinde de yakıcı maddeler bulunur. Dudaklar bu maddeler sayesinde şişer. Aktardan alacağınız acı biber yağı, dudakları aynı mantık ile şişirecektir. Makyaj yapmadan 10 dakika önce, dudakları hafifçe fırçalamak ve üstüne acı biber yağı sürmek, kısa süre içinde dudakların dolgunlaşmasını sağlar.  Fakat düzenli kullanıldığında oldukça zararları olan bu yöntemde, dudaklara gece yatarken nemlendirici sürmek gerekir. Nemlendirici acı biber yağının dudaklarda bıraktığı tahrişi giderecektir.

Nane Yağı İle Dudakları Dolgunlaştırmak

Nane, ferah kokusu ile bilinen bir bitkidir. Aktardan alacağınız nane yağı dudakları hafif yakacak fakat aynı zamanda da dolgunlaştıracaktır. Etkisini daha çabuk göstermesi için ilk olarak diş fırçası ile yaklaşık 2-3 dakika dudakları hafifçe fırçalamak ve üstüne nane yağı sürmek önerilir. Böylece dudakların üzerinde biriken ölü deri de temizlenmiş olacaktır.

Tarçın Yağı İle Dudakları Dolgunlaştırmak

Tarçın yağı da yakıcı yağlar arasındadır. Makyaj yapmadan 10 dakika önce dudaklara tarçın yağı sürülerek bekletilir. Bu süre içinde, tarçın yağının dudakları hafifçe yakması normaldir. Tarçın yağı, dudakları şişirerek dolgun bir görüntü yaratır. Dudaklardaki tahrişi önlemek amacı ile dudaklara her gün düzenli nemlendirici sürmek faydalı olacaktır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+