Dubleks Evin Dezavantajları

Dubleks ev, birçok insanın hayalidir. Özellikle de müstakil dubleks evlerde, gürültü sorunu olmaz. Bahçe size aittir, ev büyükse istediğiniz gibi yerleşme imkânınız olur. Fakat ülkemizde yapılan dubleks evlerin, büyük çoğunluğu yabancı filmlerde gördüğümüz dubleks evlerden oldukça farklıdır. Genellikle evler dar, merdivenler çok yüksek ve odaların yerleştirme tarzı rahat kullanımdan oldukça uzaktır. Ayrıca dubleks evde yaşamanın birçok dezavantajı bulunur.

ll

Yüksek Merdivenler Yorucudur

Ailede yaşlı bir fert veya küçük çocuk varsa, yüksek merdivenler hayatınızı oldukça zorlaştıracaktır. Her gün bu merdivenleri defalarca inip çıkmak, büyük problem yaratır. Bazen ise hiç hesapta olmayan kazalar yaşanabilmektedir. Merdivenlerden acele ile inip çıkarken; düşme neticesinde vücudun her hangi bir yerinde oluşan kırıklar, hayatınızı bir süre cehenneme çevirecektir.

Çatıda Oluşan Problemler

Dubleks evlerde, her yıl çatıyı tamir ettirmek gerekir. İlkbahar ve sonbahar aylarında fazla yağan yağmur suları, evinizi tamamen korunmasız hale getirecektir. Her yıl çatı için yapmanız gereken masraf ve inşaat pisliği, evinizi gözden çıkartmanıza yol açabilir.

Dubleks Evleri Isıtmak Zordur

dubleks üşüme

Dubleks evlerin üst katları, genellikle zor ısınır. Kış aylarında, doğal gaz faturalarınızın çok yüksek gelmesi kaçınılmazdır. Bunca faturayı ödeyip, hala ısınamayan aileler ise çoğu zaman dubleks evini boşaltmak zorunda kalır. Ayrıca yaz aylarında üst katlar aşırı ısınır, bu defada ev sıcaktan yaşanmaz hale gelir.

Dubleks Evi Temizlemek Zahmetlidir

dubleks temizlik

Genellikle kalabalık ailelerin oturduğu dubleks evleri temizlemek, oldukça zordur. Ev küçük olsa bile temizlik sırasında birkaç katı temizlemek daha fazla emek gerektirir. Odaların yerleşimi dağınık olduğu için merdivenleri defalarca inip çıkmak zorunda kalırsınız.

Mutfak Alt Katta Olsa Bir Dert Üst Katta Olsa Bir Dert

Dubleks evlerde genellikle alt katta mutfak ve salon, üst katta ise yatak odaları bulunur. Gece su veya tuvalet ihtiyacı için her seferinde alt kata inmek oldukça sıkıcı olacaktır. Tabi uyku sersemi merdiven inmek, çocuklar için ne kadar güvenli olur, onu hiç hesaba katmıyoruz bile. Kısaca dubleks evde oturmak, her dakika planlı yaşamayı gerektirir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+