Dövme Yaptırmak Günah mı?

Her geçen gün yeni dövmeler kullanılarak; ellere, kollara sırta kısaca vücudun çeşitli bölgelerine desenler yaptırmak gençler tarafından çok fazla tercih edilir. Vücudun doğru bölgesine yapılan dövmeler de abartılmadığı sürece daha zarif ve şık görünür. Fakat dövmenin günah olup olmadığı konusunda, din adamlarının değişik söylemleri bulunmaktadır. Bazı din adamları; Allahın verdiği güzelliklerin dışına çıkmanın zararlı olduğunu savunur. Fakat günümüzde deri altına temas etmeyen, sadece derinin üzerine şekil verilerek yapılan dövmeler mevcuttur. Bu şekilde yapılan dövmelerin, ömrü zaten çok kısa olur. Yaklaşık bir hafta gibi bir süre içinde tamamen yok olan bu dövmeleri kullanmak, saç boyaları ile aynı şeydir. Gençlerin çok tercih ettiği henna dövmeler, deri altına temas etmeyen sadece derinin üzerine şekiller yapılarak oluşturulan özelliktedir. Yapılan motifin geri kaybolması ise yaklaşık 10-15 gün sürer.

q

Hint Kınası İle Dövme Yaptırmak Günah mı?

Derinin altına yapılan dövmeler, mikrop kapma riski taşır. Ayrıca deri altına dövme yaptırmak çok fazla acı çekilmesine sebep olacaktır. Geri sildirmek ise yine acı çekmenize, dövme olan bölgede yaralar oluşmasına ve deride kızartıya sebep olur. Günümüzde derinin üzerine şekiller verilerek yapılan dövmelerin, içeriği zaten Hint kınasıdır. Hint kınası, bildiğimiz kınalar gibi, yıkandıkça kendiliğinden kaybolan özelliktedir. Bu özelliği banyo sırasında suyun deri içine temas ettiğini gösterir. Bu sebeple özellikle gençlerin çok severek kullandığı dövmelerin, Hint kınası olarak kullanılması, hem daha sağlıklıdır, hem dinen daha uygundur.

Hint Kınası İle Boy Abdesti Alınır mı?

Hint kınası; sadece deri üzerine işlenen bir şekilden ibaret olduğu için dinen bir mahsuru bulunmaz. Sürülen kınanın içine su nüfuz etmezse, zaten kına sabit kalacak, sürüldüğü yerden çıkmayacaktır. Yıkandıkça kendiliğinden kaybolma özelliği olan bir kına olduğu için Hint kınası ile boy abdesti kabul olacaktır. Yine Hint kınası ile kaşları kalınlaştırmak veya kaşların arasındaki boşlukları doldurtmak mümkündür. Ayda bir defa Hint kınası ile kaşlara yapılan müdahale, yaklaşık bir ay kadar kaşların çok daha şekilli görünmesini sağlayacaktır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+