Dolgun Dudaklara Sahip Olmak İçin Tavsiyeler

Dünyaca ünlü film yıldızlarından ilham alınarak, genç kızların elde etmek için çaba gösterdiği dolgun dudaklar, son yıllarda gelişen estetik uygulamalar ile ameliyatsız olarak elde edilebilmektedir. Gün içinde öğle arasında kolayca yaptırılan dudak dolguları, ilk zamanlar dudak çevresinde tahriş ve dudakta ilk hafta aşırı şişlik oluşturur. Çoğu zaman da istenen görüntüyü yakalamaz. Bu sebeple, birçok genç kız, doğal yöntemler ile dudakları dolgun gösteren yöntemler araştırmaktadır. Bizde sizler için denenmiş ve etkili olan bu uygulamaları birkaç başlık altında derledik:

dolgun dudaklar

Diş Fırçası İle Dudak Dolgunlaştırmak

Evde bir süre kullanılmış ve fırça kısmı yumuşamış bir diş fırçası ile günde birkaç defa dudakları fırçalamak, dudakların daha dolgun ve pürüzsüz görünmesine yol açacaktır. Ünlü film yıldızlarının kullandığı bu yöntem, birkaç gün içinde dudaklarda muhteşem bir görüntü oluşturur.

diş fırçası ile dolgun dudaklar nasıl olur

Fırçalama esnasında dudaklarına ekstra bakım yapmak isteyen kadınlar diş fırçasının üstüne bir miktar bal dökerek, dudaklarının muhteşem görünmesini ve yumuşacık olmasını sağlayabilir. Bal dudak dokusunu besler ve fırçalamanın verdiği tahrişi yok eder.

Doğal Yağlar Kullanılarak Dudak Dolgunlaştırmak

Tarçın yağından sonra, kullanılmaya başlanan karabiber yağı, dudak dolgunlaştırmada oldukça işe yaramaktadır. Karabiber yağı, rujun altında da kullanılabilir. Fakat ruj sürmeden en az 15 dakika önce karabiber yağını dudağa uygulamak gerekir. Böylece, dudak derisi karabiber yağını emecek ve hafifçe şişirecektir. Gece yatmadan önce uygulanan yakıcı yağlar, uzun süre dudakta kaldığı için tahriş olmasına sebep olabilir. Karabiber yağını kullanan bayanların, düzenli aralıklarla dudaklarına bakım yapmalıdır. Böylece dudak derisi tahriş olmaz ve pürüzsüz bir görüntü ortaya çıkar.

yağlar ve dolgun dudaklar

 

Ruj Şeklinde Satılan Dudak Dolgunlaştırıcılar

Birçok ünlü firmanın piyasaya sürdüğü dudak dolgunlaştırıcı rujlar, dudakları birkaç dakikalığına dolgun göstermektedir. İçinde biber yağı, tarçın yağı ve karabiber yağı kullanılarak hazırlanan bu rujlar kısa süreli çözüm arayan genç kızların işine yarayacaktır. Üstelik içinde renk verici kimyasallar kullanıldığı için ruj görevi de görecektir.

Makyajla Dudakları Dolgun Göstermek

Son yıllarda modaya çıkan, nude rujlar ile dudaklar dolgun gösterilebilir. Nude renklerde bir dudak kalemi ile dudak kontörünü biraz taşırarak, çerçeve yapılmalıdır. Dudağın iç kısmına, yine nude renkte bir ruj sürülerek dudaklar dolgun hale getirilebilir. Örnek bir kaç makyaj ile dolgun dudaklar nasıl yapılır fotoğrafı ekledim.

dolgun dudaklar ve makyaj

Düzgün bir makyaj ile sizde dudaklarınızı bu şekilde dolgun gösterebilirsiniz.

dolgun dudaklar ve makyaj-3

Before ve After yazan resimlere baktığınızda iki dudak arasında makyajdan sonraki farkı görebilirsiniz.

dolgun dudaklar ve makyaj-4

Makyaj ile dolgun dudaklar hayal değil 🙂

 

 

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+