Doğal Taşların Kullanım Alanları Ve Yaydığı Enerji

Son yıllarda ev aksesuarı olarak ve takı olarak kullanılan doğal taşlar, bulunduğu ortama değişik enerjiler yüklemektedir. Psikolojik rahatlama da sağlayan bu değerli ve şık taşlardan kullanılarak değişik takılar yapılmaktadır. Hatta her burcun kendi takısı bulunur. Burçların değişik özellikleri dikkate alınarak belirlenen bu listenin, oldukça etkili olduğu söylenmektedir. Evde bulunan negatif enerjiyi tersine çeviren taşlar da bulunur. Aşağıda sizler için en çok kullanılan taşların ve özelliklerinin bir listesini hazırladık.

değerli doğal taşlar

Yeşim Taşı

yeşim-taşıTakılarda sık kullanılan yeşim taşı; yeşil renktedir ve kolye, yüzük ve bileklik yapılarak değerlendirilmektedir. Kullananlarda psikolojik bir rahatlama sağladığı söylenir. Yeşim taşı ile yapılmış takıları kullanan kişilere; cesaret ve zihinsel odaklanma sağladığı için toplum önünde konuşma yapan kişiler tarafından, sık tercih edilmektedir.

Kuvars Kristali

kuvars kristalKuvars Kristali; takılarda ve ev aksesuarı olarak fazlaca tercih edilmektedir. Ev aksesuarı olarak tercih edilmesinin sebebi ise evde bulunan televizyon, bilgisayar, modem gibi radyasyon yayan cihazların, yaydığı dalgaları çekmesidir. Zihinsel konsantrasyonu artırma etkisi ile de takı ve anahtarlık olarak sık tercih edilmektedir. Kuvars Kristali ile yapılmış takıları kullanırken, tene temas etmesine özen gösterilmelidir.

Ametist Taşı

ametistAmetist taşı, şifalı olduğuna inanıldığı için en çok kullanılan taşlardan biridir. Beyin kapasitesini artırma, cilt problemlerine iyi gelme özelliği bulunur. Ayrıca göz hastalıklarında ve migren ağrılarında ametist taşı kullanılır. Ametist taşından, takılar ve aksesuarlar yapılmaktadır. Huzur veren bir taş olduğu için tene temas edecek şekilde kullanılmalıdır.

Safir Taşı

safir taşıDeğerli taşlar arasındadır ve aşk taşı olarak bilindiği için takı olarak sık kullanılır. Sinirleri sakinleştiren ve sadakat duygusu veren bu taş, aynı zamanda kalbe, böbreklere ve salgı bezlerine iyi gelmektedir. Safir taşı ile yapılmış; küpeler, kolyeler ve bileklikler edinmek mümkündür. Hakiki safir taşı kullanılarak, usta ellerde işlenmiş takılar, değerli takılar kategorisine girer.

Zirkon Taşı

zirkon taşıŞık bir görüntüsü bulunan zirkon taşı; zihin açan taşlar arasındadır. Odaklanma sıkıntısı yaşayan bireyler tarafından sık kullanılır. Ayrıca çevreye uyumu kolaylaştırarak bağırsak hareketlerini dengelemektedir. Altının içinde de zirkon kullanılır ve piyasa değeri yüksek taşlar arasındadır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+