Doğal Makyaj Önerileri

Doğal olmak önce kendi içimizde başlar. Sabah yataktan kalktığımız zaman; cinsiyet fark etmeksizin aynada gördüğümüz natürellik en doğal halimiz diye düşünüyorum. Başlayacak olan günün düşüncelerinden uzak saf halimizle ilk tercihlerimizi yapmaya başlıyoruz.

 

Makyajımı nasıl yapacağım, ne kıyafet giyeceğim? Bu kararları verirken “doğal olmak“ en etkin isteklerimiz arasında yer alıyor. Çünkü hepimiz biliyoruz ki; “kendimiz olmak“ bize ve çevremizdekilere en güzel maskedir. Bu maskeyi korumanın en güzel yolu da; tercihlerimizden geçer.

doğal makyaj önerisi

Makyaj yapmak, çoğu bilinenin aksine yüzü boyamak ve olduğundan daha değişik bir duruma getirmek değildir. Doğal makyaj önerileri ile cilde zarar vermeden, abartıya kaçmadan hem bakımlı hem de güzel görünmek mümkün. Bunun için ise;

Öncelikli önerimiz temiz bir cilt ile işe başlıyoruz. Kullanacak olduğumuz malzemeler de, kimyasal oranları düşük mineral bakımından zengin ürünleri tercih etmek hem daha sağlıklı hem de daha olumlu sonuçlar elde etmemizi sağlayacaktır. Bu yüzden doğal makyaj ürünleri kullanmanızı öneririz. Doğal makyajın en temel özelliği tenimizi bilmek ve doğru renkleri uygulamaktır. Aldığımız ürünleri test etmek doğru hareket olacaktır.

doğal bakım

Makyaj yapmadan önce vücudumuzu arındırmalı ve nemlendirmek için mutlaka kendimize süre tanımalıyız. Nemlendirmek, natürelliği korumak adına yapmış olduğumuz makyajın da kalitesini arttıracaktır.Kullanmış olduğumuz malzeme ne olursa olsun, isteğimiz dışına çıkmamalı ve doğru yerlerde, kendimize yakışanı mutlaka bilmeliyiz.

 

Makyajın en önemli malzemesi kapatıcı, fondöten ve allıktır. Kapatıcı, kapatmak zorunda olduğumuz yerlerin tercihinde ufak dokunuşlar ile cildin hava almasını engellemeden uygulanmalı. Fondöten pek tercih sebebi olmamakla beraber eğer yine de kullanılması gerekiyorsa, kaliteli bir ürün tercih edilmeli.

 

Aksi halde, gün içerisinde akan cildin doğallığını bozan ve kalitesinden dolayı renk değiştiren, yağlaşan, vs. bir ürünle kimse uğraşmak istemez. Fondöten kullanırken mutlaka bir fırçadan yardım almalıyız.Doğal makyajın zemini hazırlandıktan sonra geriye kalan en çok göze çarpacak olan dudaklar ve gözlerdir. Burada en önemli ve doğru hareket yüz hatlarımızı biliyor olmak ve tercih ettiğimiz renklerdir.  Gerekli nemi vücudumuza ilettikten sonra pürüzsüz olmak kaçınılmazdır.

doğal makyaj renkleri

Doğal görüntüyü korumak için kullandığımız renklerin solgun ve renksiz olmamasına özen göstermeliyiz. Yüzümüze uyguladığımız canlılık her bireye göre değişiklik gösterir. Kiminde kırmızı ruj çok natürel bir görüntü sağlarken başka bir tende çok abartı olarak durabilmektedir. Işıltılarımızı en güzel kendimiz biliriz ve makyaj yaparken sadece kendimizi hissetmeliyiz.

 

Makyajda son hareketimiz gülümsemektir. Gülümsemeyi unutmayın !

 

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+