Doğal Karışımlar Kullanarak Çabuk Bronzlaşmak

Tatil ve deniz sezonunun açılması ile birlikte, kadınların çoğu beyaz görüntüsünden kurtulmak için yoğun bir çaba göstermektedir. Kış süresince kapalı kalan bacak ve kollarını hızla yakmaya çalışan bazı genç kızlar, balkon ve teraslarda direk güneş ışınlarına çıkarak derinin zarar görmesine sebep olur. Çabuk bronzlaşmak için güneşin dik geldiği saatlerde güneşlenmek, ciltte geriye dönüşü olmayan, aşırı derecede acı çekilmesine sebep olan, yanık ve lekeler oluşturacaktır. Bu sebeple en geç sabah saat 11’e kadar denizde kalınmalı, öğleden sonra ise en erken saat 4’te denize girilmelidir. Tam öğle saatlerinde denize girmek, güneşin ultraviyole ışınlarına maruz kalmaya ve cilt derisinin zarar görmesine yol açar. Güneşlenmeden en az 20 dakika önce vücudun her tarafına kalın bir tabaka güneş koruyucu sürülmeli ve evde hazırlanan bronzlaştırıcı ürünler, güneş koruyucunun üzerine sürülerek kullanılmalıdır. Tatil süresince, cildi içerden besleyen gıda takviyeleri yapılarak, güneşin cilde verdiği zarar, en aza indirilebilir.

doğal-bronzlaşmak

Cilt Tabakasının Tahriş Olmasını Önleyen Besinler Hangileridir?

bronzlaşma-için-doğal-yağlarYaz aylarında güneşin cilde verdiği zararı minimuma indiren ve deriyi besleyen bazı besinler bulunur. Bu besinler betakaroten görevi üstlenecektir. Havuç, domates, kavun, ıspanak, kayısı, kivi, böğürtlen ve taze yoğurt bu besinlerden bazılarıdır. Gün içinde bu gıdalar çiğ olarak veya az yağla pişirilerek, fazlaca tüketilmelidir. Tatil süresince bol su ve taze meyve sularından içmek, derinin kurumasını önler. Sağlıklı bir şekilde elde edilen bronzluk, güzel bir görüntü oluşturacak ve uzun süre kalıcı olacaktır.

Çabuk Bronzlaşmayı Sağlayan Doğal Yağlar Hangileridir?

doğalbronzlaşmakHiçbir kimyasal karıştırılmadan, doğal olarak üretilen bazı yağlar çabuk bronzlaşmak için kullanılır. Bu yağlar; kakao yağı, buğday yağı, havuç yağı, kayısı yağı, susam yağı ve badem yağıdır. Bu bitkisel yağların tamamı eşit miktarda karıştırılarak hazırlanmalı ve güneşlenirken, vücuda güneş kremi sürüldükten 20 dakika sonra cilde sürülmelidir. Yine çay demi hızlı bronzluk için kadınlar tarafından sık kullanılan doğal bir üründür. Bu karışımlardan kullanarak kısa süre içinde çikolata bir bronzluk elde etmek mümkün olur.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+