Diz Üstü Çoraplar Nasıl Kullanılır?

2015-2016 Kışında, oldukça moda olan dizüstü çoraplar, genç kızların biraz çılgın görünmesini ve dikkat çekmesini sağlar. Bazen önü açık botlar ile bazen postallar ile bazen ise klasik yüksek topuk ayakkabılar ile kombinlenen bu çoraplar, artık neredeyse birçok iç giyim firmasının raflarında yerini almış durumdadır. Yeni dizüstü çorap edineceklerin ise nötr renkleri tercih etmesi önerilir. Çünkü kış aylarında kullanılan bu çoraplar, genellikle koyu renk ayakkabı ve botlar ile kombinlenir. Fakat bacak bölgesinde aşırı kilo olan kadınların bu çorapları dikkatli kullanması önerilir. Tüm dikkatleri bacaklara çeken dizüstü çoraplar, kalın dokusu sebebi ile bacakları daha kalın gösterebilir.

ği

Dizüstü Çoraplar Hangi Giysiler İle Uyumlu Olur?

Dizüstü çoraplar, genellikle kısa etekler, şortlar ve mini elbiseler ile kullanılmaktadır. Yılın modası olan oversize kabanlar ve kısa deri montlar, bu çoraplar ile değişik bir kış kombini yaratacaktır. Serbest kıyafet yönetmeliği uygulayan okullarda, okul giysileri arasında kullanılabilen bu çoraplar, her gün okulda ne giyineceğim derdini ortadan kaldıracaktır. Yine uzun çizmelerin içine giyinerek, çizmelerinizin boyunu daha uzun gösterme şansınız bulunur.

Dizüstü Çoraplar Hangi Renklerde Tercih Edilir?

Her tür giysi ile kullanılan bu çorapları; siyah, füme, açık gri, kahve tonları veya ten rengi alabilirsiniz. Genellikle her renk çizme ile uyum sağlayan bu renkler, aynı çorap ile değişik kombinler yapma şansı yaratacaktır. Kış aylarında giyindiğiniz kaban ve ceketlerin rengi de hangi renk dizüstü çorap edinmeniz gerektiği konusunda fikir verecektir. Çünkü genellikle kaban veya ceketin rengi ile benzerlik gösteren çoraplar tercih edilir.

Dizüstü Çoraplar Hangi Tarzı Yansıtır?

Maskülen tarzı yansıtan dizüstü çoraplar, sıradan giyinmeyi sevmeyen ve pop kültürüne yatkın genç kızlar tarafından daha fazla tercih edilir. Bu çorapları; kürklerin içinde, tek renk mini elbiseler ile giyindiğinizde davetler için uygun kombin, kısa geniş etekler ile giyindiğinizde daha çok okul giysisi kombini yaratmış olursunuz. Yani önümüzdeki yıllarda çok fazla göreceğimiz dizüstü çoraplar ile çok fazla giysi kombini yapmak mümkün olur.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+