Dev Örgü İpi

Yıllardır biz kadınların özel merakıdır, örgü örmek. Diğer el işlerinden farklı olarak, örgü becerisi bulunan kadınlar, kendi tasarladığı ürünleri kendi zevklerine göre örüp giyinirler. Son yıllarda piyasaya çıkan ipler ile battaniyeler, yatak örtüleri hatta halılar dahi örmek mümkündür. Fakat örgü örmek sabır ister. Yapılmak istenen ürüne göre, örme süresi değişir ama her halükarda günlerce düzenli örgü örmek gerekir. Avrupa’da örgü merakı bulunan kadınlar için piyasaya sürülen ve bizim ülkemizde de kadınların dikkatini çeken dev örgü iplerini kullanarak, yapılan örgüler ise çok kısa süre içinde tamamlanır. Fakat bu ipler ile birlikte kullanmak için oldukça kalın şişlere ihtiyaç vardır. Henüz piyasada bulunmayan bu malzemeleri, kendi yaratıcılığınızı kullanarak temin etmeniz mümkündür.

yg

Dev Örgü İplerini Nereden Edinebilirim?

Yatak örtüsü, battaniye, koltuk şalı hatta halı yapabilmek için oldukça güzel bir seçenek olan dev örgü ipleri, henüz Türkiye’de piyasaya sürülmemiştir. Fakat müşteri beklentisi olduğunu bilen firmalar, muhtemelen bu kış dev örgü ipleri üretmeye başlayacaktır. Fakat beklemek istemeyenlerin, oldukça ucuz satılan polar kumaştan 10 metre kadar alarak, 10 santim eninde kesmesi mümkündür. Yine marangoza yaptırılan dev şişler ile örülen polar kumaştan yapılan yünler, yatağınız için harika görünen ve sıcacık tutan bir battaniye veya mutfağınıza serebileceğiniz şık bir halı olacaktır.

Dev Örgü ipleri İle Örgü Örmek Zor mudur?

Oldukça kalın olan bu ipleri, örerken biraz ağırlık oluşacaktır. Fakat çok kısa süre(10 saat) içinde biten dev örgü ipleri ile yapılan battaniyeler ve yatak örtüleri, sizi kış aylarında sıcacık tutar. Üstelik etnik eşyalardan hoşlananların bu battaniyeleri koltuk şalı olarak kullanması da mümkündür. Böylece evinize vintage, yani eskitme tarzını anımsatan ve kış aylarının soğuk görüntüsünü kaybeden bir hava katmanız mümkün olur. Avrupa’da bu ipler ile yapılan çeşitli minderler, puflar, köşe yastıkları ve kaban gibi kalın giyecekler, oldukça fazla kullanılmaktadır. Bohem tarzı giyinmeyi seven kadınların, bu ipler ile asimetrik kesim elbiseler, pançolar, bereler, kapüşonlu hırka ve atkılar yapması mümkündür.

2 Yorum on Dev Örgü İpi

 1. Betul
  Şubat 14, 2017 at 12:08 pm (4 sene ago)

  Merhaba bu bahsettiginiz polar kumastan siz denediniz mi? Muntazam oluyor mu? Cift kisilik battaniye icin kac ilmek atmak gerekiyor? Birde belirttiginiz 10 metre polar kumaştan kac boyutlarinda battaniye cikiyor?

  Cevapla
 2. Elif
  Mart 19, 2018 at 6:48 pm (3 sene ago)

  Ben bu ipleri nerden alabilirim

  Cevapla

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+