Dekorasyonda Renkler ve Renklerin Uyumu

Mutlu ve şık bir sil tasarım uygulaması için canlı renkler, parlak zeminler ve hareketli tasarımlar, doğal taşlar ve bu alanda daha bir çok uygulama tekniğine ile dekorasyonda renkler ve renk uyumu konusunu anlatmaya çalışacağım bu yazımda. Sadece dekorasyon renk kombinleri ile ilgili bilgi almak isteyenler linkten yazımı okuyabilirler.

Canlı Renklendirmeler

Canlı renklerin hepsinin uygun şekilde bir arada kullanılmasıyla ferah ortamlar elde edebilirsiniz. Ortamda bulunan karanlık ve mat görüntünün yerine neşe verip sizi harekete geçiren canlılık katan capcanlı bir atmosfer oluşmak doğru renk seçimi ve uyumu ile aşağıda gördüğünüz gibi aslında çok zor değil.

Dekorasyonda renkler ve renklerin uyumu

Ev dekorasyonunuzda iç açıcı ve çarpıcı renk tonları ise turuncu, sarı, tiffany mavisi, yeşil ve tonları, olmakta. İçinde turuncu ve sarı barıdırmayan bir mavi tonlaması katiyen gerçek mavi değildir.

Desen Seçimi

Farklı farklı desenleri ve renklendirmeleri bir arada kullanmak tamamen cesaret isteyen davranışlardan bir tanesidir. Tüm farklı ürünleri aksesuarlardan boya renklerine kadar bir arada kullanarak uyum sağlamak ise gerçekten bir yetenektir. Sizlere yardım sağlayacak olan detaylandırmalar ise grafikler, zebra desenleri, etnik uygulamalar, ikatlar ve yunan anahtarları gibi materyaller olmakta. Mikro boyutlandırmalar ile desen seçiminde bulunmaktan vazgeçmelisiniz.

Dekorasyonda renkler ve renklerin uyumu 1

Zemin Rengi

Çoğunlukla zeminde tercih edilen renklendirmeler koyu tonalamalar olmakta. Koyu zemin tonlamaları üzerine ise uygulamanız gereken dekorasyon modülü ise açık renkl eşyalar olmakta. Koyu renklendirme ile canlı renkleri bir araya getirdiğiniz vakit oldukça ihtişamlı gözükmekte. Halılar ise sadece ortada kalacak şekilde değil tüm eşyaların altına gelecek şekilde halıfleks gibi döşenmelidir.

Metalik Renkler

Dekorasyonda renkler ve renklerin uyumu 6

Altın rengi en fazla tercih edilen renklerden olsa da nikel ve bakır renk seçenekleri de bu alanda tercih edilebilir. Parlak olacak şekilde metalik olarak tasarlanan bir sehpa, mobilya ayağı aynalar ve aydınlatmaları temin etmeden bu tarzı tamamlamanız mümkün değildir.

Mobilyalar Birbirini Tamamlamalı

Mobilya seçimini hepsini birbirinden farklı model ve yapıda seçmiş olabilirsiniz. Lakin bu mobilyalar ile ilgili arada kopukluğun yaşanmasına sebep olmamalıdır.

Dekorasyonda renkler ve renklerin uyumu 5

Yemek odası, vitrinler yemek masası ve büfeler de dahil tüm mobilyalarınızı parça parça seçerek bütünleyici bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Rahatlatıcı kombinler

Rahat ve huzur dolu bir dekorasyon modülü oluşturmak istiyorsanız strese girmeden rahatlıkla oluşturabileceğiniz ortam ile rahat ve son derece etkili bir kombin yaratabilirsiniz. Anılarınızın yer aldığı fotoğraf çerçeveleri, meyve dolu sepet aksesuarı ve daha bir çok şık ve gösterişli örneklendirmeler ile sizde dekorasyonunuzda renk uyumunu yakalayarak güzel odalar hazırlayabilirsiniz.

 

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+