Dekorasyonda Pop-Art Modası

Ev dekorasyonunda; canlı ve enerjik renkler kullanmayı sevenlerin tercih ettiği Pop-Art modası, aslında 20.yy da hayatımıza giren bir kavramdır.  Şimdilerde ev dekorasyonunda, özellikle gençlerin zevkine göre oluşturulmuş, canlı ve neon renkler ile döşenen ev dekorasyonunda, fazlaca kullanılır. Büyük ve çok renkli tablolar veya resim tablosunu anımsatan renkli ve bol desenli yastıklar, bu akımın olmazsa olmaz parçalarıdır. Özellikle sade mobilyalar ile döşenen evlerin, havasını değiştirmek için oldukça ideal bir tarzdır. Fakat Pop-Art tarzı ile evini döşemek isteyenlerin, bol renk kullanmaktan çekinmemesi gerekir. Bu çılgın tarzda;  zıt renklerin ve ap ayrı desenlerin birlikte kullanılması mümkündür. Neon renkte; sarı, yeşil, pembe, turuncu, mor ve mavi bu akımın olmazsa olmaz renkleri olarak karşımıza çıkar. Bekar evlerinde bu tarz daha fazla tercih edilir.

uhh

 Pop-Art Tarzı Yastık Ve Döşemeler

Genellikle Audrey Hepburn ve Marilyn Monreo’nun resimleri kullanılarak yapılan döşemeler, evde ilk olarak koltuklarınızın dikkat çekmesini sağlar. Eskimiş ve yıpranmış koltuklarına, yeni bir enerji katmak isteyenler için oldukça güzel bir tercih olabilir. Yastıkların desenleri ise hangi oda için kullanacağınıza bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Çocuk odaları için daha çok çizgi film kahramanlarının resimlerini veya sade renk koltuklarınıza enerji katmak için kullanacaksanız, yine dünyaca ünlü sanatçıların resimlerini bastırabilirsiniz. Biraz özgür bir tarz olan Pop-Art, klasiğin dışına çıkma veya ev dekorasyonunda uyulan kurallara baş kaldırma olarak nitelendirilebilir. Her hangi bir kuralı olmayan bu tarzın, ev sahibinin zevkine göre oluşturulması mümkündür.

Pop- Art Tarzı Tablolar

Pop-Art tarzını yansıtan tablolar, genellikle bir duvarı kaplayacak kadar büyük ve renkleri ile eve her girenin kolaylıkla dikkatini çekecek kadar gösterişlidir. Bazen koltukların arkasına, bazen merdivenlere bazen ise etajerlerin arkasına yerleştirilen bu tablolar, zıt neon renkler kullanılarak resmedilir. Evde değişik bir hava yaratan bu tablolar ile beraberinde yine pop-art tarzı birçok aksesuarı kombinleme imkânınız bulunur. Mutfakta, sandalyelerin döşemesinde, duvarlarda, perdelerde, yatak odasında; yatak örtülerinde, dolapların kapağında hatta abajurlarda bol renkli bu akım kullanılabilir.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+