Dekorasyonda Ekonomik Fikirler

Günün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz ev ve iş yerlerinin, zevklerinizi yansıtması kaçınılmazdır. Yaşanılan ortamda kullanılan renkler, şekilli objeler, hatta eşyalar, o günkü moral durumunuzu oldukça etkiler. Fakat dekorasyonun uzman ellerde yapılması ve kullanılan eşyaların zevke göre değiştirilmesi, oldukça maliyetlidir. Görselliğe önem veren kadınların çoğu, araştırmalar yaparak, en ekonomik şekilde yaşam alanını nasıl değiştirebileceğini düşünür. Evde var olan eşyalar atılmadan önce, bir kez daha düşünmek ve değişik şekilde kullanılabilecek yöntemleri araştırmak, ev ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Titizlikle yapılan araştırmalar ve bazı fikir alışverişleri, hiç masraf yapmadan değişik eşyalara sahip olmanızı sağlayabilir. Bazı eski eşyaları doğru şekilde değerlendirmek, sizi mutlu edecek, evinize daha otantik bir hava katacaktır. Aile büyüklerinden kalan ve modası geçen eşyalar da böylelikle eski anıların canlanması için yepyeni bir görüntü kazanmış olur.

Eski Çatal Kaşıklardan Değişik Asacaklar Yapmak Mümkündür

çatal dekorasyon

Çoğu evde, yarısı yok olmuş sadece birkaç adet kalmış çatal ve kaşıklar mevcuttur. Hatırası olan bu mutfak malzemeleri, kolaylıkla atılamaz. Oysa çatal ve kaşıkların sap kısmı eğilerek şık askılar yapılabilir. Özellikle aile büyüklerinden kalan bu mutfak eşyaları, hep göz önünde olacağından daha fazla değer kazanacaktır. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise renkli bardakaltlarını duvara yapıştırmak ve üzerine eğilen çatal, kaşıkları monte etmektir.

Evde Bulunan Büyük Şişeler İle Dekoratif Vazolar Yapılabilir

şişe dekorasyon

Daha önce kullandığınız eskiyen vazonuz veya büyük cam kavanozlarınız, kısa süre içinde istediğiniz renkte şık bir vazoya dönüşebilir. Evdeki eşyalarınızın rengine uygun renkte edineceğiniz pipetleri, vazo veya kavanozun çevresine yapıştırarak, oldukça ekonomik bir vazo sahibi olabilirsiniz. Marketlerde bulunan değişik renkteki pipetler, sizi cezbedecek ve zevkinize göre birkaç renk karışık vazolar bile oluşturabileceksiniz.

Sizin Veya Aile Büyüklerinizin Çeyiz Sandıkları Harika Orta Sehpa Olabilir

 çeyiz sandığı dekorasyon

Özellikle oymalı ceviz sandıklar, her mobilya ile uyum sağlayacaktır. Dilerseniz bu sandıkların üzerine ahşap boyaları ile mobilyalara uyumlu olacak renkte desen atabilir veya attırabilirsiniz. Üstelik evdeki tüm kalabalığı da bu sandığın içine yerleştirme şansınız olacak ve eviniz daha derli toplu görünecektir.

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+