Dar Mutfak Çözümleri

Ev dekorasyonu konusunda en çok sıkıntıya düşünüldüğü yerlerin başında mutfaklar gelmektedir. Bilindiği üzere ev kadınlarımızın gün içerisinde en çok vakit geçirdiği evin bölümleri arasında mutfaklar gelmektedir. Durum böyle olunca mutfağın dekorasyon konusunda ev içerisinde en çok sözü geçenlerde kadınlarımız olmaktadır. Ev noktasında şanslı olan bireyler için geniş ve rahat bir eve sahip ise herhangi bir sorun yaşamadan doğrudan dekorasyon ürünlerini dilediği gibi döşeyebilir.

Fakat dar bir mutfağa sahip bireyler için bu durum maalesef bu şekilde değildir. Çünkü dar bir mutfakta dekorasyonu istediğiniz gibi yapabilmeniz son derece zor olup, eşiniz ile çeşitli tartışmalara girmek suretiyle döşeme yapabilmektesiniz. Şimdi sizlere dar mutfaklarda nasıl bir yerleştirme yapılması gerektiği konusunda basit bilgiler sunacağız.

Unutulmaması gereken dar bir mutfak için en iyi hacim L şeklinde bir mutfak tezgâhına sahip olmak ile işe başlanabilir. Evin iki duvarına yerleştirilecek olan tezgâhtan sonra beyaz eşya ve diğer ürünleri yerleştirmek daha kolaydır. Mutfak tezgâhı L şeklinde yerleştirdikten sonra özellikle de beyaz eşyaların mümkün olduğunca tezgâh ile birlikte sağdan veya soldan mesafe kalmaksızın yerleştirilmesine özen gösterilmelidir.

 

Büyük eşyaların yerleşiminden sonra eğer illa da mutfakta küçükte olsa bir masa kullanılacak ise, mutlaka masanın ve sandalyelerin duvara katlanır bir şekilde olmasına özen göstermek gerekir. Duvarlardaki boşluktan yararlanarak küçük raf ve dolapları monte ederek kavanozlarda kuru baklagiller ve diğer malzemeler sağlanabilir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+