Dantel Dövme Modası

Uzun yıllardır kadın erkek pek çok kişinin severek kullandığı deri altına işlenen dövmeler, artık çok fazla tercih edilmez. Sebebi ise bu dövmeleri yaptırırken oldukça fazla acı çekilmesidir. Ayrıca dövmeden sıkıldığınızda ise yine derinin altına işlem yaptırmanız ve tekrar oldukça büyük acı çekmeniz gerekir. Deri altına işlenen dövmelerin, Müslüman toplumlarda pek hoş karşılanmadığı da herkes tarafından bilinir. Son yılların modası ise saçlara ve deriye kısa süre içinde tekrar çıkan geçici dövmelerden yaptırmaktır. Bu dövmelerin ise deriye uygulanması oldukça kolay olur. Yıkandıkça kendiliğinden geri çıkması yaklaşık 8-10 gün sürer. Her banyoda yavaşça kaybolan bu dövmelerin, desenleri ise bildiğimiz aile büyüklerinden kalan dantellere benzer. Altın, gümüş veya renkli dantel baskılar ile oluşturulan bu dövmeler, oldukça şık durur ve dünyada modası artarak devam etmektedir.

uu

Altın Veya Gümüş Dantel Dövmeler

Altın veya gümüş rengi Hint kınası gibi bir boya ile oluşturulan bu dövmeler, metalik renk giysilerin ve hatta makyajın moda olduğu kış aylarında, şıklığınıza şıklık katacaktır.  İsterseniz ellerinize, omzunuza, sırtınıza hatta saçlarınıza metalik dantel dövmelerden yaptırmanız mümkündür. Her renk giysi ile uyum sağlar. Parlak yapısı ile tüm dikkatleri kolayca üstüne çeker.

altın renkli dantel dövme 1 altın renkli dantel dövme 2

Siyah Dantel Dövmeler

Kış aylarında giysiler ve makyajda en fazla siyah ve koyu renkler tercih edilir. Dantel motifleri ile oluşturulmuş siyah dövmeniz ise ellerinizin daha alımlı olmasını sağlar. Ayrıca elleri tombul olan kadınların, doğru seçilmiş bir dövme deseni ile ellerini daha zayıf göstermesi de mümkündür. Tırnaklara sürülen siyah veya renkli ojeler de ellerinizin çok daha dikkat çekici görünmesini sağlar. Ellerin dışında da yine vücudun her yerine bu dövmelerden yaptırmak mümkündür.

dantel siyah dövme 1 dantel siyah dövmedantel siyah dövme 2

Beyaz Dantel Dövmeler

Beyaz dantel dövmeler de yine ellerde, ayaklarda, göbek bölgesinde ve sırt bölgesinde oldukça şık durmaktadır. Özellikle esmer veya bronzlaşmış tende, hemen fark edilen bu dövmeler, bazen gelinlik ile de tercih edilir. Özellikle yaz aylarında tatil yörelerinde daha fazla giyilen, otantik giysiler ile kullanıldığında, daha alımlı ve şık görünmenizi sağlar.
beyaz dantel dövme 1 beyaz dantel dövme 2

Diğer Dantel Dövme Örnekleri

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+