Cıvıl Cıvıl Ev Dekorasyonu

Eskiden evlerde birkaç sıkıcı renkten başka hiçbir detay kullanılmamaktaydı. Herkesin evinde aynı renkler, aynı tarz mobilyalar bulunurdu. Ancak son yıllarda, ev dekorasyonlarında bu kalıplardan kurtulmak için değişiklikler denenmektedir. Artık her ev, yaşayan kişilerin kimliğini yansıtır. Gencecik, canlı ruhlar, artık koyu renklerin kasvetli havasında boğulmak zorunda değil. Son zamanlarda ev dekorasyonunda rengârenk koltuklar, duvarlar, halılar kullanılmaktadır. Bir mekânda birçok rengin bir arada oluşu, göz yorar gibi düşünülse de doğru kullanıldığında muhteşem bir uyum sergilemektedir. İnsana yaşam enerjisi veren, bu tür dekorasyon fikirleri, daha çok gençler tarafından tercih edilmektedir. Gençler kendi dekorasyonlarını yapı marketlerden temin ettikleri, çok çeşitli ürünlerle rahatlıkla yapabilmektedir.

pembe

Cıvıl Cıvıl Bir Salon

Salonda eskiden olduğu gibi, kocaman vitrinler, gümüşlükler artık kullanılmamaktadır. Bunların yerini, şık televizyon üniteleri ve rahat oturma grupları almıştır. Duvarlarda rengârenk duvar kâğıtları, renk cümbüşüyle kombinlenmiş koltuk takımları, cıvıl cıvıl perdeler bulunan bir salonda, vakit geçirmek insana enerji katmaktadır. Düz renk bir koltuk takımında, kullanılacak renkli kırlentler, oturma grubunu canlandıracaktır. Artık perde seçiminde yüzlerce renk ve desen bulunur. Salona uygun cıvıl cıvıl bir perde odayı neşelendirecektir. Açık renk mobilya seçimi, renkli salonlar için daha uygundur. Odanın duvarlarını zevke göre tablolarla süslemek ve şirin küçük objelerle donatmak ise işin en zevkli kısmıdır.

Cıvıl Cıvıl Bir Mutfak

Mutfaklar, günün büyük bölümünün geçirildiği alanlardır. Bu alanı monotonluktan çıkarıp cıvıl cıvıl dekore etmek, sanıldığı kadar zor değildir. Öncelikle beyaz eşyalara biraz renk katmak istenirse artık neredeyse her markanın renkli buzdolabı, fırını, bulaşık makinesi mevcuttur. Mutfak dolaplarında; canlı hatta neon renkler son yıllarda kullanılır. Masa ve sandalye seçiminde de artık oldukça fazla model ve renk bulunmaktadır. Çay ve kahve makinaları, su ısıtıcıları, tost makinaları, ekmek kızartıcıları, tencereler, tavalarda bile renkli ürünler bulmak çok kolay. Perdelerin ve halının konsepte uygun renklerde seçilmesiyle, cıvıl cıvıl bir mutfakta çocukların ve eşin en sevdiği yemekleri pişirmek, bir görev değil bir zevk olacaktır.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+