Cinsel Hayatı Canlandırmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Uzun süre beraber olan evli çiftlerin en büyük sıkıntısı, hayatlarının monotonlaşmasıdır. Çiftler bir araya pek gelemez, hatta geldiğinde de konuşamaz. Bu durumun ise cinsel hayata etkileri negatiftir. Cinsel hayatı canlandırmak için, ilk olarak çiftlerin arasındaki iletişimsizlik sorununu çözmesi gerekir. Yaşanan kırgınlıklar, konuşulmadıkça her iki tarafta da derin yaralar açacaktır. Bu durumun cinsel hayata yansıması ise negatif olur. Böylece günümüzde yaygınlaşan boşanmalarda yaygınlaşır. Oysa cinsel hayatın aktifleşmesi çiftlerin bir birine daha fazla yakınlaşması için ilk şarttır.

şl

Birlikteliğin İlk Günlerinden Bahsetmek Cinsel Hayatı Canlandıracaktır

Birlikteliğin ilk günleri heyecan doruktadır. Çiftlerin her dakikaları, bir birine temas ederek geçer. Bu dönemde, sınırsız bir cinsel hayat ve değişik maceralar bulunur. Bu sebeple birlikteliğin ilk günlerini anmak, eski mutluluğu ve cinsel hayatı yeniden canlandıracaktır. Partnerinizle cinsel hayatınız hakkında konuşmak, beklentilerinizi açıkça belirtmek yine cinsel hayatın canlanmasına katkı sağlar. Fakat bu konuşmayı yapmak için ilk olarak doğru zamanı beklemek gerekir.

Daha Önce Yaşadığınız Hayal Kırıklıklarını Bırakın Ve Tekrar Deneyin

Uzun süredir birlikte vakit geçiremediğiniz partnerinizle, daha önce yaşanan kırgınlıkları unutmadan yakınlaşmak, her ikinizin de gerilmesine yol açar. Bu sebeple geçmişe sünger çekerek yeni bir hayata başlamak, cinsel hayatınızın canlanmasında oldukça etkili olacaktır.

Afrodizyak Besinlerden Yardım Almak Yanlış Bir Şey Değil

Cinsel hayata renk katan, bazı afrodizyak besinler bulunur. Bu besinleri sık olarak sofranızda bulundurarak, cinsel hayatınıza renk katma olanağınız vardır. Balı, her gün kahvaltı sofrasına ekleyerek, zencefil ile hazırlanan çaylardan tüketerek, incir gibi cinsel dürtüleri harekete geçiren meyvelere sofranıza yer açarak, cinsel hayatınızı canlandırmanız mümkündür. Üstelik bu besinler, cinsellik sırasında kaybettiğiniz enerjiyi tekrar kazanmanız için faydalı olacaktır.

Partnerinize Ne İstediğinizi Açıkça Söyleyin

Çiftlerin çoğu halen ne istediğini eşine açıkça söyleyemez. Cinsellik hakkında konuşmanın ayıp olduğu düşünür. Fakat cinsel beklentiler hakkında açık konuşarak partnerinize ne yapması gerektiği konusunda yön verebilirsiniz. Üstelik bu sizi daha da yakınlaştıracak aranızda oluşan buzların kısa süre içinde erimesini sağlayacaktır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+