Çilli Yüze Yakışan Saç Rengi

Birçok kadının ortak sıkıntısı olan çiller, küçük kahverengi cilt lekeleridir. Sarışın ve beyaz tenlilerde çillere sık rastlanır. Yazın yüzde bulunan çillerde artış olurken, kışın çillerin sayısında gözle görülür bir şekilde azalma olur. Güneşe maruz kalan yüz, eller, göğüs ve sırt gibi bölgelerde oluşurlar. Çiller, cildin ürettiği bir pigment olan melaninin birikmesiyle oluşurlar. Vücuttaki melaninin miktarı kişilerin cilt renklerinin tonunu belirler. Güneşe maruz kalındığında cilt UV ışınlarının zararını azaltmak için daha fazla melanin üretir. Bu da vücutta melaninin birikmesine yani çil oluşmasına sebep olur. Ciltte lekeler oluşmasını önlemek için yapılması gereken güneşten mümkün olduğunca korunmaktır. Böylelikle vücudun kendini korumak için melanin üretmesine gerek kalmaz. İlerleyen yaşa bağlı olarak ciltte lekelenmeler görülebilir. Bu duruma her tür ciltte rastlamak mümkündür. Her ne kadar benzerlik gösterse de farklı cilt sorunlarıdır.

ee

Çilli Yüze Sarı Saç Olur Mu?

Beyaz tenli, renkli gözlü ve çilli bayanlar için sarı saç muhteşem bir seçimdir. Platin sarısı saçlara o sevimli çiller de eklenince harika bir görünüm ortaya çıkar. Uluslararası platformda gördüğümüz birçok ünlü bayana dikkatli bakıldığında çillerinin olduğu görülür. Beyaz tenli bayanların en büyük dertlerinden birisi olan çiller, ekranlarda gözümüze gayet sevimli hatta bazen de seksi gelir. Vücutla barışmak en güzel yoldur. Ciltteki problemi çözemiyorsak onu güzel göstermenin yollarını aramak akıllıca olur. Upuzun sarı saçlar, çok rahatsızlık duyuluyorsa çilleri kapatmak için kullanılacak fondöten benzeri kapatıcılarla yapılmış bir makyaj bütün sorunların üstesinden gelecektir.

Çilli Yüze Kızıl Ve Toprak Rengi Saç

Açık tenli ve yüzünde çil olan bayanlara kızıl ve toprak renklerindeki saçlar da çok yakışır. Eskiden kadınların denemeye cesaret edemediği renkler, artık magazin programlarında ya da dizilerde gördükçe moda olmaya ve kullanılmaya başlandı. Sokaklar en uçuk saç renkleriyle dolaşan kızlarla dolup taşıyor. Özellikle genç kızlar bu konuda daha yürekliler. Açık tenli ve çilli kişilere şimdilerde oldukça moda olan kızılın en açık tonuna kadar kullanabilecekleri onlarca renkten birisi çok yakışır. Daha klasik bir seçim olan toprak rengi de tercih edilebilir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+