Cildi Mermer Gibi Yapan Cilt Maskeleri

Ergenlik döneminde; hormonlar ve güneş, toz, beslenme gibi dış etkilere bağlı olarak cilt yüzeyinde oluşan siyah noktalar ve lekeler, kadınları oldukça rahatsız eder. Siyah noktalar düzenli temizlenmediği zaman, o bölgelerde sivilcelerin çıkması da kaçınılmazdır. Oysa evde bulunan doğal ürünler ile denenmiş maskeler hazırlayarak, cildinizin pırıl pırıl olmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli kullanıldığında cilt rengini açan ve cilde fondöten sürmüş izlenimi veren bu maskeler, yağlı ciltlerin dengelenmesinde veya kuru ciltlerin nemlenmesinde oldukça etkilidir. İlk olarak cildinizin yapısını bilmeniz ve cilt yapısına göre değişik maskeleri evde hazırlamanız gerekir.

pppü

Cildi Pürüzsüz Yapan Maske

Yağlı ciltler için, cilt nemini dengeleyen maskeler kullanmak gerekir. Patates ile hazırlanan maske ise cilt nemini dengelemek ve cilt yüzeyini kadifemsi yapmak için idealdir. Bu maskeyi düzenli yaptığınızda, fondöten sürmüş gibi pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Malzemeler

1- 1 adet küçük boy patates

2- Temiz bir tülbent

yüzde patates

Hazırlanışı

Bir adet küçük boy patates, bir tabağın içine rendelenmeli ve temiz tülbendin içine konup, suyu süzülmelidir. Patatesten çıkan su, cildin üzerine bolca sürülmeli ve yaklaşık bir saat beklenmelidir. Bir saatin sonunda, ılık su ile yıkanan cildin, kadife gibi yumuşacık olduğu gözlemlenecektir.

Patates ile yapılan başka bir cilt maskesi

Siyah Nokta Temizleyen Maske 1

Özellikle yağlı ve karma ciltlerde, daha fazla görülen siyah noktaları temizlemek amacı ile yapılan peeling kıvamında maskeler, aynı zamanda cildin üzerinde zamanla oluşan ölü deriyi çıkartarak, soyulmuş ve yenilenmiş bir cilt yaratır.

Malzemeler

1- 1 Yemek kaşığı un

2- 1 Yemek kaşığı yoğurt

3- Kıvamını ayarlayacak kadar gül suyu (genellikle 1 yemek kaşığı yeterli gelir)

yüze yoğurt sürmek

Hazırlanışı

Yukarıda sayılan tüm ürünler, bir kâsenin içinde karıştırılmalı ve cilt yüzeyine yayılmalıdır. Bu maske zamanla yüzde kuruyarak cildin gerilmesini sağlar. Bir saat ciltte bekletilen ve masaj yapar gibi ciltten soyulan maske, ılık su ile yıkanır. Güneş lekelerinin yok olmasında, siyah noktaların temizlenmesinde ve cildin parlamasında oldukça etkilidir. Düzenli olarak haftada bir defa bu maskeyi yaparak, cildinizin pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.

Siyah Nokta Temizleyen Maske 2

Bu maskeye alternatif siyah nokta temizleyen başka bir maske örneği

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+