Cilde Limon Sürmenin Faydaları

Limon, dezenfektan özelliği ile bilinen ve yüksek oranda C vitamini içeren besinler arasındadır. Zeytinyağlı yemeklerde ve salatalarda fazlaca kullanılır. Yiyecek olarak tüketildiğinde vücuda oldukça faydası vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu hastalıklardan korur. Limonu cilde sürerek kullanmakta mümkündür. Özellikle sivilce ve akne şikâyeti olan yağlı ciltlerin temizliğinde, oldukça işe yarar. Gözeneklerin içinde biriken mikropları temizler, cildi gergin ve parlak yapar. Limonun aynı zamanda cilt rengini ve güneş lekelerini açmakta oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Asitli yapısı sebebi ile cilde tek olarak limon sürmek pek tercih edilmez. Fakat sivilce olan bölgelere, özellikle çıkma aşamasında olan sivilcelerin üzerine limon sürülebilmektedir. Sivilcenin çevresindeki sağlıklı deriye limon suyu değdirilmemelidir.

Ballı Limon Maskesi

Bal ve limon birlikte cilde sürüldüğünde oldukça faydalı bir cilt bakım maskesi olacaktır.

Malzemeler

1 tatlı Kaşığı bal

1 çay kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı kaymak

Hazırlanışı

Bir tatlı kaşığı bal, bir çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı kaymak, bir kâsede karıştırılmalı ve cilde pamuk yardımı ile sürülmelidir. En az bir saat ciltte bekletilen bu maske, ılık su ile durulanmalı ve cilt, cilt yapısına uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Yağlı ve karma cilde sahip kadınların rahatlıkla her hafta uygulayabileceği bu maske, cildin yağını ve mikrobunu alacaktır. Kısa süre içinde cilt rengi birkaç ton açılacak ve parlayacaktır.

cilde limon sürmek 1

Zeytinyağı Ve Limon Maskesi

Zeytinyağı ve limon birlikte kullanılarak yapılan maskeler, cildi beslemede ve canlandırmakta oldukça etkilidir.

Malzemeler

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı limon suyu

1 tatlı kaşığı gülsuyu

Hazırlanışı

Bir çay kaşığı zeytinyağı, bir çay kaşığı limon suyu ve bir tatlı kaşığı gülsuyu, derin bir kabın içinde karıştırılmalı ve banyo sonrasında açılan gözeneklerin üzerine sürülmelidir. Yarım saat bekletilen bu maske, bol su ile yıkanmalı ve cildin nefes alabileceği hafif bir nemlendirici cilde sürülmelidir. Her türlü cilt tipine uyan bu maske, cildin kısa süre içinde bebek teni gibi olmasını sağlar.

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+