Çatı Katı Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler

Çatı katları, küçük ama bir o kadar şirin, evin sevilen mekânlarıdır. Fakat bu dar alanları dekore ederken, geniş gösterecek fikirler üretmek gerekir. Aksi takdirde karanlık ve kasvetli bir görüntü oluşması kaçınılmazdır. Çatı katları; bazen evin kendisi, bazen ise evin sadece bir odası olur. Şayet evin kendisi olarak çatı katı kiralamış veya almışsanız, tüm eşyaları sığdırmanız gereken dar bir alan vardır. Yaşadığınız evin çatı katını, bir oda olarak kullanmayı düşünüyorsanız, şanslısınız demektir. Çünkü şirin ve manzaralı olan çatı katı size, hem dinlenme, hem sessiz bir ortamda çalışma şansı yaratacaktır. Şimdi bu küçük sevimli mekânları daha kullanışlı hale getirecek dekorasyon fikirlerine bir göz atalım;

ee

Çatı Katında Yaşıyorum Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Evin tamamı olan çatı katları genellikle gençler ve tek başına yaşayanlar tarafından tercih edilir. Çoğu zaman, tek odadan veya iki odadan oluşan çatı katını; buz beyazı, krem, açık gri gibi açık renk duvar boyaları, açık renk mobilyalar ile dekore ederseniz daha geniş bir alan yaratabilirsiniz. Çatı katını daha kullanışlı bir hale getirmek için fonksiyonel mobilyalar ile döşeyebilir, dolabın içinde çıkan bir yatağa sahip olabilirsiniz. Bu tür küçük alanları değerlendirmek için kolonların geldiği duvarlara, kitaplık gibi raflar yapmak daha kullanışlı olacaktır. Perdelerin ve örtülerin, açık renk döşenen eve enerji katacak renkte olması önemlidir. Mavi, yeşil, sarı gibi canlı renkteki perde ve örtüler, minik evinizi sıcacık yapacaktır.

Çatı Katını Yatak Odası Yapmak İstiyorum Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Genellikle iki katlı veya üç katlı evlerin çatı katı, yatak odası olarak değerlendirilir. Yatak odası yapılmak istenen çatı katları; birkaç bölüme ayrılabilir. Böylece yatak odasının yanına giyinme odası eklenebilecektir. Bu fikrin çok maliyetli olacağını ve inşat gerektireceğini düşünenlerin, sürgülü kapı veya paravan yardımı ile hem ekonomik hem minimum inşaat ile giyinme odasına kavuşması mümkündür.  Geniş olan çatı katları, ebeveyn banyosu için idealdir. Şık bir yatak odası takımı ve pencere kenarına yerleştirilen küçük koltuklar, size eşsiz bir şehir manzarası sunar.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+