Buz Beyazı Saçlar

Sıcak yaz aylarında, güneşin ve denizin etkisinde kalarak yıpranan saçlarınızı, değiştirmek istemeniz normaldir. Özellikle havuzların içinde bulunan klor nedeni ile saçların formu ve renk tonu zaten bozulur. Bu Sonbahar aylarında moda olan ve duyan her kadında ilk başlarda tedirginlik yaratan buz beyazı saçlar, her türlü kıyafet ile oldukça alımlı görünmenizi sağlayacaktır. Fakat buz beyazı saçlara karar vermeden önce, buz beyazı ile boyanmış saç modellerine göz atmak faydalı olacaktır. Belki de kestirmeniz gereken saçlarınızı, buz beyazına boyatarak daha dikkat çekici görünmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü rengi ile girilen her ortamda dikkat çeken bu saçlar, genellikle her tene yakışır. Yani beyaz tenli veya kumral tenli olmanız gerekmez. Bu kış oldukça fazla modelini gördüğümüz buz beyazı saç rengi,  kısa saçlarda da oldukça alımlı durur.

bn

Buz Beyazı Saçlar İle Kaşlar Arasındaki Uyum

Yıllardır, kadınlar saç boyasında kullandığı renk ile benzerlik göstersin diye, kaşlarını da boyatır. Fakat buz beyazı ile boyanan saçlarda kullanılan yine buz beyazı kaşlar, sizi uzaylı gibi gösterebilir. Buz beyazı boyadığınız saçlar ile kaşlarınızın rengi doğal tonlarda olmalıdır. Yani çok siyah kullanılan kaşlar fazla dikkat çeker. Fakat kahverengi tonlarında kullanılan kaşlar, dikkatleri kaşlarınızdan çekecektir.

Buz Beyazı Saçlar İle Nasıl Makyaj Yapılır?

Buz beyazı saç rengi tercih eden kadınlar, makyaj yaparken giysilerinde kullanılan renkleri dikkate almalıdır. Turuncu, pembe, kırmızı, marssala ve bordo rujlar, bu saçlar ile oldukça dikkat çekecektir. Daha doğal makyajdan hoşlananların, buz beyazı saçlar ile nude renklerde makyaj yapması önerilir. Yine düzgün sürülmüş bir eyeliner, makyajınızı tamamlar. Dudaklar canlı renk ise farlar daha sade renklerde tercih edilmeli, dudaklar nude yani ten rengi ise koyu renk ve dumanlı bakışlar yaratılmalıdır. Buz beyazı saçlarda; örgü modelleri, topuzlar ve bohem tarzı dağınık modeller oldukça havalı görünür. Açık renk bu saçları kullanmanın en zor yanı ise saçlardaki bakımsızlık anında belli olmaktadır. Bu sebeple düzenli olarak saç bakımı yapmak ve her gün şekillendirilmiş saçlar ile dışarı çıkmak oldukça önemlidir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+