Blog Yazarı Olmak İstiyorum

Blog yazarlığı yapmaya başlamadan önce, kişinin ilk olarak kendi yeteneklerini ve okuma alışkanlığını sorgulaması gerekir. Çünkü bazı insanlar çok bilgili olabilir fakat bildiğini ve okuduğunu yazıya dökemez. Oysa blog yazarlarının, yazdıkları yazıların tamamen özgün olması gerekir. Başka bir yazıdan alıntı yaparak hazırladığınız yazı, size istediğiniz başarıyı kazandırmaz. Kendi açtığınız blogda yazı yazıyorsanız, biraz daha şanslı olursunuz. Çünkü kendi bloğunuz, kendi ilgi alanlarınız doğrultusunda olacak ve konuları en iyi bildiğiniz yerlerden kendiniz seçebileceksiniz. Oysa hazırdaki bir blogda yazmaya başlayanların, ilk amacı bol para kazanmaktır. Makale yazma işi, ilk olarak zevk için başlanmalı, sonra ustalaştıkça parasal yönü düşünülmelidir.

blg2

Blog Yazarı Olmak İçin Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Son günlerde, birçok blog yazarı piyasaya çıkmıştır. Fakat bunca blog yazarının yazı hazırlamasına rağmen, sadece yakından takip edilen birkaç blog gündeme gelir. İlk olarak bu işe amatör olarak başlanması kaçınılmazdır. Fakat ilerleyen dönemlerde; bol araştırma yapmak ve insanların okumayı tercih ettiği yazıların özelliklerini gözden geçirmek gerekir. Çünkü blog yazarı, hem yazıları doğru yazmalı, hem herkesin ilgisini çekecek güncel konulara yönlenmeli hem de yazısını görseller ile desteklemelidir. Her konuda kapsamlı olarak araştırma yapmak ise kolaylıkla makale yazarlığından blog yazarlığına transfer olmanızı sağlayacaktır.

Blog Yazarı Olmak İçin Üniversite Mezunu Olmak Şart mı?

Günümüzde, üniversite mezunu birçok blog yazarı vardır. Fakat daha düşük öğrenim düzeyine sahipte gayet başarılı blog yazarları bulunmakta. Yazma konusunda kişisel becerileri gelişmiş, her öğrenim düzeyine sahip insan blog yazarlığı yapabilir. Fakat bazı sitelerde, düşük kelimeler ile kurulmuş cümleler, yazım hataları ve alıntı yazılar, blog yazarlığını sadece para olarak gören birçok insan tarafından oluşturulmaktadır. Üniversite mezunu olmasa bile, Türkçeyi doğru kullanan ve başlık içerik uyumuna dikkat eden blog yazarları, daha başarılı olacaktır. Tabi yazıların anlaşılır, dikkat çekici, bilgilendirici ve eğlenceli olması, blog yazarlarının başarılı olması için kaçınılmazdır. Hangi okul mezunu olursa olsun blog yazarlarının gündemi yakından takip etmesi ve okuyucuya fikirlerini samimi bir şekilde aktarması gerekir.

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+