Birbirinden Lezzetli Çilekli Yaz Tatlıları

Aslında benim amacım reçel yapmaktı. Çilek reçeli en sevdiğim reçeldir ama yapması çok zor. 5 kilo çileği ayıklayana kadar canın çıkar sonra kaynatır durursun elde avuçta bir şey kalmaz. Yok şekerini çeksin sonra suyunu salsın sonra onu çeksin kaynasın koyulaşsın katılaşsın derken zor valla. Neyse ben kolay çilek ayıklama yöntemleri ararken çilek ayıklama bıçağına denk geldim ve tam o anda çilek hayalleri beni sardı ve bu hayaller esnasında karşıma çıkan çilekli yaz tatlıları tabii ki sizin de ekranınıza gelecek ve size de bana yaptıklarını yapacak. İçinize oturup yutkunduracak.

Çilekli Yaz Tatlıları

Dünyanın en harika doğum günü pastası alternatifine bakıyorsunuz şu an. Oldukça hafifi hatta fazla hafifi bir tercih. O kadar krema insanı bayar ama bir yerden sonra bence ara katlar kek olursa daha harika olur, sizce?

Çilekli Yaz Tatlıları

İkram etmek için oldukça leziz kuplar değil mi? İçi bademli, kurabiyeli ya da krokanlı çikolata parçaları bu yaz sıcağında soğuk soğuk enfes olmaz mı?

Çilekli Yaz Tatlıları

Başka bir nefis kup sunumu. Çikolata sosu ile arası iyi olanlar için şahane bir tarif. Bana biraz krem şantisi fazla gibi geldi daha bol çilek ile daha harika olacağı inancındayım.

Çilekli Yaz Tatlıları

 

Beyaz çikolata sevenler ekran başına! Benmari usulü eritilmiş beyaz çikolataya batırılmış çilekler, çiçek şeklinde çilek marmelatı ile hazırlanmış pandispanya keki, ve krem şanti. Bu güzelliğin nasıl servis edileceğine dair en ufak bir fikrim yok ama en favori çilekli yaz tatlıları olduğuna şüphe yok. Beyaz çikolata yerine sütlü çikolata ile de şahane olabilir.

Çilekli Yaz Tatlıları

 

Yaban mersini ve çilek ikilisi. Hayat onları bir araya getirmiş biraz ekşi ve biraz tatlı bol krema eşliğinde harika olabilir.

Çilekli Yaz Tatlıları

 

Yine eksiz bir pasta tarifi olmuş. Ama bu sefer çikolatalı krema ve çikolatalı puding eklenmiş tamamen beyaz çikolatalı ya da krem şantili bir tariften çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Çilekli Yaz Tatlıları

     Bir yaban mersinli tarif daha ama bu sefer krem şanti ile beraber ekşi krema ile yapılmış farklı bir tür krema daha kullanılmış bu kesinlikle çok mantıklı bir fikir krem şanti bir süre sonra insanın için baymaktan öteye geçemiyor ne yazık ki.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+