Bebeğin Cinsiyetini Çin takvimi İle Belirleme  

 Çin’de, 700 yıldır bebeklerin cinsiyetini belirlemede kullanılan, Çin takvimi, son yıllarda ülkemizde de merakla takip edilmektedir. Çoğu insana, batıl inanç gibi görünen bu takvimin, yüzde 90 oranında başarılı tahminler yaptığını düşünülür. Çin takviminin orijinal hali, Çin’in Pekin eyaletinde bir üniversite kütüphanesinde muhafaza edilmektedir. Günümüz şartlarında, hamileliğin 15. Haftasına kadar bebeğin cinsiyeti belirlenemez. Hamileliğin başından itibaren, merakla bebeğin cinsiyetini bekleyen aileler,  anne adayının hamilelikte; tatlı veya tuzlu yemesine, karnın sivri veya yuvarlak olmasına göre gibi değişik yöntemler ile tahmin yürütmeye çalışırlar. Bazen bu tahminler tutar. Sadece hislere güvenilerek yapılan bu tahminler, bazen ise tutmayabilir. Çin takvimi ile bebeğin cinsiyetini hesaplama ise bazı kurallara dayanır. Annenin yaşı ve ayların çakıştığı günler, hamile kalındığında bebeğin cinsiyeti konusunda fikir verecektir. Çin takvimine göre bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi için ilk olarak ayrıntılı bir Çin takvimine ihtiyaç vardır.

005

Çin Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Belirlenir?

Çin takvimin dayandığı temel ilke, annenin yaşı ve hangi ayda hamile kaldığıdır. Takvime göre, erkek bebek dünyaya getirme olasılığı; 18 yaşında hamile kalan bir kadında yüksektir. Bu yaşta Ocak ve Mart aylarında hamile kaldıysanız; kız, yılın diğer on ayında hamile kaldıysanız; erkek bebek dünyaya getirme ihtimaliniz oldukça kuvvetlidir. Yine takvime göre, 21 yaşına gelmiş bir anne, ocak ayı dışındaki diğer tüm aylarda hamile kalırsa, bebeğin cinsiyeti kız olacaktır. Çin takvimine göre bebeğin cinsiyetini belirleyebilmeniz için önce annenin doğum tarihini, Çin takvimine göre öğrenmek gerekir. Çin takvimine göre, bulunan yaş ile hamile kalmayı planladığınız ayların çakıştığı nokta, bebeğinizin cinsiyetini gösterecektir.

Çin Takvimi İle Bebeğin Cinsiyeti Doğru Çıkar mı?

Çinlilerin kendi inancına göre yüzde 90 kesin sonuç veren bu yöntemin, normalde hiçbir bilimsel geçerliliği yoktur. Basit bir tahminden ibarettir. Bilimsel geçerliliği olmayan bu yöntem kahve falı veya halk arasında yaygın olan, bebeğin cinsiyetini belirlemek için yüzük çevirme gibi değerlendirilebilir. Yinede hamile kalacağı ayı Çin takvimine göre planlayan çok fazla insan bulunur.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+