Bebeğin Cinsiyetini Batıl Yollarla Tahmin Etmek

Büyük bir sabırsızlıkla beklenen hamilelik gerçekleştikten sonra, ailelerin ilk düşüncesi bebeğin cinsiyetidir. Aslında bebeğin kız veya erkek olması, günümüzde pek bir önem taşımaz. Ama yinede, bebeğin cinsiyeti merak edilir. İlk eşyalarını almak ve odasını hazırlamak için acele eden ailelerin, aileye yeni katılacak ferdin cinsiyetini merak etmesi oldukça normaldir. Tıbbi olarak bebeğin cinsiyeti, 14. Haftadan sonra belirlenebilmektedir. Bu haftadan önce bebeğin cinsiyetini öğrenmek için ise bazı batıl yollar bulunur. Geçmişte annelerimizin başvurduğu bu yöntemler, halen aile büyükleri tarafından uygulanmaktadır. Hiçbir tıbbi müdahale olmadan uygulanan bu yöntemlerin, anne karnındaki bebeğe her hangi bir zararı bulunmaz.

ççç

Kırmızı Lahana Suyu İle Bebeğin Cinsiyetini Belirleme

Kırmızılâhana, bir tencereye konularak kaynatılır. 10 Dakika kadar kaynatılan lahana suyunun içine hamile kadının idrarı damlatılır.

kırmızı lahana suyu bebek cinsiyeti

Kırmızı lâhana suyunun rengi; pembeye dönüşürse doğacak olan bebek kız, mora dönüşürse erkek olacaktır.

Sabah Bulantıları Varsa

Genellikle doğru çıkan diğer bebeğin cinsiyetini belirleme yöntemi ise sabah bulantıları takip edilerek bulunur. Genellikle sabah bulantısı yaşayan kadınların kız bebeği, bulantısı bulunmayan kadınların ise erkek bebeği olur.

Vücuttaki Değişiklikler Takip edilerek Bebeğin Cinsiyetini Belirleme

Hamile kadının vücudunun aldığı şekil takip edilerek, bebeğin cinsiyeti hakkında fikir sahibi olmak mümkündür. Göğüs uçlarının koyulaşması ve çıkmaya başlayan karnın sivri bir hal alması, erkek çocuğunu, basen bölgesinden kilo almaya başlama ve idrarda koyulaşma ise kız çocuğunu işaret eder.

Alyans İle Bebeğin Cinsiyetini Belirleme

yüzük ve bebek cinsiyeti

Yine parmağınızdan çıkardığınız yüzük ile bebeğin cinsiyetini belirlemeniz mümkündür. Alyans, bir ipin veya kolyenin ucuna bağlanır. Hamile kadının avuç içine doğru sallandırılır. Bir süre sonra hareket etmeye başlayan alyans; daireler çiziyorsa bebek erkek olacak, ileri geri hareket ediyorsa kız olacak demektir.

Çin Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyeti

çin takvimi ve cinsiyet belirleme

Çin geliştirdiği diğer cinsiyet belirleme yöntemi ise annenin yaşı ve hamile kalınan tarih, dikkate alınarak hesaplanır. Annenin yaşı ve hamile kalınan tarih, her ikisi de çift veya tekse bebek; kız olacak, biri çift biri tekse bebek erkek olacak demektir.

2 Yorum on Bebeğin Cinsiyetini Batıl Yollarla Tahmin Etmek

 1. aysima
  Kasım 30, 2016 at 5:42 am (4 sene ago)

  Slm ben lahana testiyaptim 10haftalk hamileyim morumsu pembe tonda çıktı rengi sizde nedir

  Cevapla
  • didiliş
   Nisan 9, 2017 at 12:24 pm (4 sene ago)

   ya bazı sitelerde pembe çıkarsa erkek mor çıkarsa kız demiş? AYSİMA sizin bebeğinizin cinsiyeti nedir?

   Cevapla

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+