Başarılı İnsanın Özellikleri

Olaylara değil olayların artı ve eksilerine önem verirler. Önemli olan her zaman zihinlerinin içindedir ve sabit kuralları vardır. Zihinleri ile gönülleri arasında muhteşem hızlı bir bağlantıya sahiptirler. Ayrıntılar ve umutlar ile çırpınmaktansa, önem düzeyi yüksek olan şeylere odaklanırlar. Sağlıklarını ve ruh hallerinin üst düzey moralli olmasını ilk sıraya koyarlar. Gerek zihinsel gerek bedensel düzenli antrenmanlar yaparlar. Beslenmesine özen gösterir ve dinlenmek için gerekli aktivitelere ya da hobilerine çalışmalarına eş değer biçimde zaman ayırırlar. Kuvvetli ve kuvvetsiz olduğu yönleri iyi şekilde değerlendirip bilirler.
 
Herkesin kuvvetli olduğu ve kuvvetsiz yani zayıf kaldığı taraflar vardır. Bazı şeylerin iki doğrusu olduğunu unutmazlar ve karşısında ki insanın bir konu hakkında en ufak payı varsa düzgün dinlerler ve dinlediklerini tahlil ederler. Ve zayıflıklarını yok edip onları yenmek yerine, ayak uydurmayı öğrenip onunla yaşarlar. İçgüdülerini dinlemesini bilirler diğer insanların ne diyeceklerine aldırıp kafalarını o noktalara yormadan kendi yönlerine doğru bakarlar ve özenli bir şekilde kendi beklentilerine yanıt vermesini bilirler. Standartları yüksektir başarılı insanlar için yüksek standartları vardır diyebiliriz. Çoğu şeyin harika olmadığını bilirler ama elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak memnun edici bir tatminlik duygusunu derinlerine kadar yaşarlar. Bir şeyi tek seferde ve doğru bir biçimde yapmanın, ilerleyen zamanlarda üzerinden geçmekten daha kolay olduğunun farkındadırlar bu yüzden eksiksiz iş çıkartma gayesinde olurlar ve bu gaye başarılarını ciddi oranda etkiler. Her zaman bir planları vardır hatta birden çok planları vardır diyebiliriz. A, B, ve C planları şeklinde bunu örnekleyebiliriz.

başarılı insanın özellikleri 1

Başarılı insanlar, hem çalışma hayatında hem de bireysel yaşamında istediklerinin ne olduğunu çok iyi bilirler ve yeteri kadar özen gösterip çaba harcadıklarında dünyanın onlara cevap vereceğine inanırlar. Yaşamlarının gidişatına ve bu gidişatına hangi yönlerde olacağına dair planları vardır, havayı çok iyi koklar ve olanları huzurlu bir şekilde analiz eder. Ayrıca isteklerinin çok azında olan durumlarla asla yetinmezler, istediklerinden daha az gerçekleşen durumları unutmayıp ileride isteklerine tam olarak ulaşmaya çalışırlar. Yaratıcılıklarını yitirmezler ve bu onlara değişik bir inanç verir. Para kazanma yolunda içlerinde inanıp kabullenmedikleri işleri asla kabullenmezler. İsteklerini yakıt olarak kullanır ve büyük resme ulaşmak için daha çok çalışırlar. Realist amaçlar üzerinde dururlar bir makinenin bile halledemeyeceği dolulukta bir yapılacaklar maddeleri olmaz. Realist bir şekilde yapması gerekenleri belirleyip ona göre hareket ederler. Ve bazen yapılacakları geniş zamana yayar bazense dar aralıklarda halleder. Bir gün fazla çalıştıysa ertesi gün az çalışır diye bir standart tempo üzerinde durmazlar. Zamanın içinde kendine göre zamanları vardır verimini neyin arttırdığını bilerek bunlara yönelir ve düzensiz bir zaman aralığında çok uzun sürede halledilebilecek işleri çok kısa bir vakit aralığında halledebilir. Tek bir çalışma planına bağlı kalmazlar, aslında bu kişiler özgür olmayı sever. Aynı işi birçok yöntemle yapabilme gibi yapıya sahiptirler veya sürekli bu yöntemleri düşünüp kendini geliştirirler.

başarılı insan özellikleri 1

Akıllı insanın her ortama ayak uydurur gizi gözüken olduğunu bilip buna göre davranırlar her zaman kendilerine ait özel bir yaşam, özel bir düşünce bölgesi vardır. Başarılı insanların günümüz hayatına çok iyi adapte olabilen kişiler olduğunu söyleyebiliriz ancak kendi dünyalarının da olduğu bir tartışmasız gerçektir. Çaresizlik anlarında tam boğuldum dibe vurdum dediği zamanda ayağının yere basıp tekrardan nefes alabileceği örneğini bilirler ve onlara göre birçok şey yaşamın değişmez eşsiz bir parçasıdır. Yaşamak bütün olaylarla birlikte güzel bir bahçedir, her biri değerlidir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+