Balkona Bahçe Yapmak

Balkonunuza koyduğunuz sandalyelerin üstüne rahat etmenizi sağlayacak postlar atabilirsiniz.Bu postlar sizlerin sıcak bir yaz günü hayalini hatırlamanızı sağlayacaktır.

Balkona bahçe yapmak zor olmasa da bu işe başlamadan önce bir kaç şeyi dikkate almak gerekir;

*Balkonunuzun ne denli ağırlıkları taşıyabileceğini test ediniz. Bir takım saksısıdır, saldalyesidir bu gibi ürünler sıkıntı yaratmamaktadır. Lakin diğer eşyalar için problem oluşabilir. Örnek ile açıklayacak olursak bir fıçı kadar yaş toprağı balkonunuzun kaldırma kuvveti yeterli gelmeyebilir. Islak toprağın ağırlığı 100 kg kadar olmaktadır.

*Sulama yapabilmek için sisteminizi doğru ayarlamalısınız. Balkonunuz eğer ki mutfak ve banyo için yakın mesafede konumlandırılmış ise bu iki alan arasında tesisat sistemi oluşturabilirsiniz. En kötü ihtimal gel git yaparak suyu kovalarda taşımak zorunda kalacaksınız.

*Rüzgar ve güneşin etkilerine karşı önlem alınmalı. Bulunduğunuz beldenin iklim koşulları bitki seçimi ve benzeri işlemler için uygun şartlarda olmalıdır. Bu nedenl balkonunuz için bitki vb. ürünler seçerken oldukça seçici davranmalısınız.
balkona bahçe yapmak 4*Yetiştirdiğiniz bitki ve çiçeklerin her türlü hava şartlarına dayanıklı olması için fiberglas, ahşap veya da plastik saksıları tercih etmelisiniz. Büyük saksılarda ise alt kısımların 3’te birine denk gelecek şekilde strafor parçası sermeniz toprağın daha fazla ağırlık vermesini engelleyecektir.

 

Toprak uçtuğu vakit her tarafın batmasına neden oluyor. Bu açıdan tedbir amaçlı saksıları sabitleyerek üzerine bez veya naylon sermeli.

 

Ev dekorasyonu ürünlerinden hazır olarak temin edeceğiniz battaniye, şal ve benzeri polar gibi ürünleri bulundurmanız rüzgarlı havalarda içinizi ısıtacaktır. Balkonunuz artık bir bahçe olmaya hazır. Aşağıda bir kaç bahçe balkon çalışmasını görebilirsiniz.

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+