Balgam Söktürücü Doğal İlaç

Aşırı sigara tüketimine ve soğuk algınlığına bağlı vücutta biriken balgam, bazı dönemlerde zor anlar yaşamamıza sebep olur. Aralıklarla gelen öksürük nöbetleri ve öksürme sırasında oluşan kaburgalardaki ağrı, çoğu zaman gece uykuya geçmenizi dahi engelleyecektir. Böyle zamanlarda doktora gitmek ve ilaç kullanmak ise pek işe yaramaz. Verilen balgam söktürücü ilaçlar, yetersiz geldiği için uzun süre antibiyotik tedavisi görmek gerekir. Uzun süre antibiyotik kullanmanın, vücuda sayısız zararları vardır. Üst üste kullanılan antibiyotiklere, bağışıklık sistemi alıştığı için, öksürüğü kesmez. Ayrıca böbreklere de zararlı olmaktadır. Özellikle vajinal mantarın tekrarlaması, genellikle uzun süre antibiyotik kullanmaya bağlı olarak gelişir. Bu sebeple ilaç tedavisine ek olarak, evde hazırlanan ve etkisini kanıtlamış bitkisel ürünler kullanılmalıdır.

ööö

Evde Hazırlanan Balgam Söktürücü Doğal İlaçlar

Zencefilin, şiddetli öksürükte etkisini bilmeyen yoktur. Küçük bir kavanoza, zencefil ve bal ile karışım hazırlayarak her gün düzenli olarak tüketmek gerekir. Öksürük nöbeti anında bu karışımı içerek, balgamın rahat sökülmesi mümkün olur.

Zencefil İle Yapılan Balgam Söktürücü İlaç

Malzemeler

1- 5 yemek kaşığı Bal

2- 4 yemek kaşığı zencefil

Hazırlanışı

Küçük bir kavanozun içine; 5 yemek kaşığı bal doldurulmalıdır. Ardından 4 yemek kaşığı zencefil kavanoza eklenmeli ve iki ürün tatlı kaşığı yardımı ile iyice karıştırılmalıdır. Biraz katı olan ballı zencefil, her gün boğazı kazır şekilde 2-3 defa içilmelidir. Çocuklarda oluşan öksürüğü de kısa süre içinde kesen bu karışım, çocuklara verilirken biraz daha azaltılmalı, bir çay kaşığına indirilmelidir.

Tereyağı İle Yapılan Balgam Söktürücü İlaç

Tereyağı, boğazı yumuşatmak için oldukça etkili bir doğal üründür. Hem çocuklarda oluşan öksürüğü kesmek hem büyüklerde oluşan balgamı söktürmek için oldukça etkili olur.

Malzemeler

1- Tırnak Ucu kadar tereyağı

2- Bir çay kaşığı hakiki bal

Hazırlanışı

İlk olarak küçük tereyağı parçası yemek kaşığının içine konmalı ve ocağın üzerine uzaktan tutularak hafif eritilmelidir. Eriyen tereyağına bir çay kaşığı bal eklenmeli ve hemen içilmelidir. Her gün düzenli olarak 3-4 defa yapıldığında, öksürüğü kesen bu doğal ürün ölçüsü azaltılarak bebeklerde de kullanılabilir.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+