Bacak İnceltmek İçin Neler Yapılabilir?

Bazı insanlar, genetik olarak kalın bacaklı olarak dünyaya gelir. Bütün vücudunda eşit yağlanma bulunan insanlarında, bacakları kalındır. Fakat çok fazla dikkat çekmez. Vücudu zayıf olan ama sadece bacak bölgesi kalın olan insanların ise kısa etek ve şort giyinmesi oldukça zordur. Hatta giyilen streç pantolonlardan dahi, bacakların kalın görünmesi mümkündür. Bu sebeple bacakları inceltmek için bazı uygulamalar yapılır. Bacakların en çok yağ biriken yerleri için yapılan bu uygulamalar,  bacakların kısa süre içinde incelmesini sağlar. Bacak estetiği olarak adlandırılan bu yöntemde, bacakların kalın olan bölgelerinden alınan yağlar, yamukluk olan bölgelere nakledilir. Hücre transferi(bacak estetiği) yöntemi ile yağların alınması, baldırların şekillendirilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Vakum ile bacak yağları çekilir. Bacakların diğer bölgelerinde yağa ihtiyaç yoksa bu yağlar atılır. Fakat bacaklarının daha şekilli olmasını isteyen kişiler, bu yağları sarkma ve boşluk olan bölgelere naklettirmektedir.

06

Bacakları Spor İle İnceltmek

Bacakların spor ile inceltilmesinde bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Her spor faaliyeti bacakları inceltmez, aksine kalınlaştırır. Özellikle ağırlık ile yapılan egzersizlerin bacaklardaki yağları kasa çevirme ihtimali bulunur. Ağırlık ve güç gerektiren egzersizler yerine,   daha fazla enerji harcanan hareketlere ağırlık verilmelidir. Uzay bisikleti, kondisyon bisikleti ile önce yavaş sonra aniden hızlı yapılan çalışmalar, bacaklarda kısa bir süre sonra inceltme yapacaktır. Yine her gün düzenli yapılan squt egzersizleri kalçaları şekillendirirken, bacaklarda incelme yapar. Fakat bu egzersizleri her gün düzenli yapmak gerekir. Aralıklı yapılan bu egzersizlerin bacaklara faydası olmayacaktır.

Besinler ile Bacakları İnceltmek

Gün içinde tüketilen karbonhidrat ağırlıklı her besin, bacaklarda yağ olarak birikir. Bu sebeple karbonhidrat içeren besinleri, beslenme listesinden çıkartmak gerekir. Örneğin: her gün tüketilen şekerli, tuzlu, yağlı ve unlu besinler yerine vücuttaki kemiklerin belirginliğini ön plana çıkartan, beyaz et, balık, sebze ve yumurta yani protein ağırlıklı beslenme, bacaklardaki yağların erimesini sağlayacaktır. Bacaklarda kan dolaşımını hızlandırmak için her gün iki litre su içmekte önemlidir. Sıvıyı az tüketen kişilerde yoğun olarak selülit oluşur.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+