Aynısefa Kremi

Yıllardır kullanılan kozmetik ürünlerin yerini, günümüzde doğal ürünler almıştır. Hiçbir katkı maddesi katılmadan yapılan bu ürünler, birçok cilt probleminde fayda sağlar. Bu bitkiler arasında, aynısefanın yeri ayrıdır. Aynısefa bitkisi; yaraların ve et benlerinin tedavisinde kullanılan birçok ilacın ana maddesidir. İçeriğinde bulunan maddeler sayesinde; deride oluşan yaraların temizlenmesini ve kısa süre içinde kapanmasını sağlar. Bu sebeple aynısefa bitkisi ile başka birçok şeyin yanında makyaj temizleyici de yapmak mümkündür. Piyasaya değişik markaların adı altında sürülen aynısefa kremi ise özellikle problemli cildi olan kadınlar tarafından yoğun olarak tercih edilir.

ayynn

Aynısefa Bitkisi Hangi Cilt Problemlerinde Kullanılır?

Akneye meyilli, kuruma bulunan ve kaşıntılı ciltler için aynısefa bitkisi ile hazırlanan kremler önerilmektedir. Ayrıca varis, egzama ve mantar bulunan her türlü bölgeye aynısefa bitkisi sürülür. Oldukça güvenli olan bu krem, bebeklerin popusunda oluşan pişiklerin tedavisi amacı ile de kullanılır. Tahriş olmuş, yara bulunan ciltler için, sedef hastalığı bulunan bölgeler için aynısefa bitkisi kullanılır. Aynısefa kremi, ayak mantarı gibi viral hastalıklar ile savaşçı bir kremdir. Bir ay düzenli kullanım sonucunda ayak mantarını tamamen temizler. Her hangi bir cilt problemi bulunmayanların ise aynısefa kremi ile cildinin nemini koruması mümkündür. Yaşlanma karşıtı bir ürün olarak kullanılır.

Aynısefa Bitkisi İle Hazırlanan Makyaj Temizleyici

Makyaj temizleyici olarak aynısefa bitkisinden evde bir karışım hazırlamanız mümkündür. Aktardan alınan kurutulmuş aynısefa bitkisini, kaynar suyun içine atıp yaklaşık yarım saat bekletmek gerekir. Yarım saatin sonunda süzülen karışımı, pamuğa batırıp her gece makyaj temizlemek gerekir. Bu karışım, aynı zamanda ciltte biriken bakterilerin temizlenmesinde de oldukça etkilidir. Sivilce oluşumunu önler, gözeneklerin içinde biriken kirleri ayrıntılı bir şekilde temizler. Daha etkili olabilmesi için üç gün ara ile aynı makyaj temizleyiciyi tekrar hazırlanması önerilmektedir. Bir ay kadar düzenli kullanılması neticesinde cilt problemlerini tamamen gidererek, cildi bebek teni kıvamına getirir. Fakat bu kremi edinmeden önce kısa bir araştırma yapmak ve en doğal markanın kremini edinmek gerekir. Çünkü piyasada doğal adı altında satılan ürünlerin çoğu aslında doğal değildir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+