Aşk İle Kariyeri Dengelemek

Gençlerin çoğu, iş hayatını rayına oturtmadan kolaylıkla aşkı ve evliliği düşünmez. Çünkü uzun saatleri işte geçirmek ve daha hızlı kariyer basamaklarını çıkmak için eve iş taşımak aşka pek vakit bırakmaz. İşinize bu kadar fazla zaman ayırmanız; âşık olduğunuz kişinin, kendini değersiz hissetmesine sebep olacaktır. Bu sebeple gençler tarafından; genellikle kısa süren bazen de arada hiç duygu olmayan, günübirlik ilişkiler tercih edilir. Oysa bazı insanlar kariyer basamaklarını hızla çıkarken, aynı anda aradığı aşkı bulabilmektedir. Hem özel hayatta hem iş hayatında, denge yakalamak için bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir.

uuu

Kariyer Konusunda Fazla Hırs Yapmak

Kariyer konusunda çok hırslı olan insanların, özel hayatında mutlu olması neredeyse imkânsızdır. Çünkü hem kendilerine, hem sevdiklerine fazla vakit ayıramazlar. Kariyer konusunda aşırı hırs yapmamak ve kişinin kendini mutlu edecek şeylere zaman ayırması, aşk ile kariyeri dengelemek için faydalı olacaktır. Âşık olduğunuz kişi ile güzel bir akşam yemeği yemek, hafta sonları sinema ve tiyatro gösterilerine gitmek aşkınızı pekiştirecek ve hafta arası daha huzurlu çalışmanızı sağlayacaktır.

Stresten Uzak durun

Bazı insanlar mükemmeliyetçidir. Her konuda hayatları yolunda gitsin isterler. Oysa iş hayatında da aşk hayatında da bazı üzücü gelişmeler yaşanacaktır. Aşkınıza daha fazla vakit ayırabilmek için stresi hayatınızdan mümkün olduğu kadar çıkartmanız gerekir. Stresi önlemek ve hem aşkınıza hem işinize daha fazla vakit ayırmak için spor yapmayı deneyebilirsiniz. Böylece enerjiniz yerinde kafanız dinç olacaktır. Yapılan bazı araştırmaların neticesinde, düzenli spor yapan insanlarda stresin daha az görüldüğü ispatlanmıştır.

Eve İş Taşımayın

Hem kadınların, hem erkeklerin en büyük sıkıntısı birlikte olunan kişinin eve iş taşımasıdır. Yalnız kalmak istendiği saatlerde veya birlikte eğlenilmek istendiği saatlerde, partnerin işe odaklanması ve ertesi gün yetişmesi gereken dosyalar ile ilgilenmesi, her ilişkide bir süre sonra huzursuzluklar yaşanmasına sebep olur. Bu sebeple yetişmesi gereken işlerin, mesai saatlerinde yapılması faydalı olacaktır. Böylece sevgilinize ayıracak vakit bulabilir ve ilişkinize yeni heyecanlar katabilirsiniz.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+