Aşk Acısını Hafifletme Yolları

İlk gençlik yıllarında yaşanan aşk acısı, kadın veya erkek bireyleri oldukça yıpratmaktadır. Özellikle heyecanlı ve uyumlu birliktelikler sonlandığında, aşk acısı kısa süre içinde dinmez. Geçmiş günlerde yaşanan güzel hatıralar, her dakika akla gelecek ve kendinizi boşluğa dalıp gitmiş olarak bulmanız kaçınılmaz olacaktır. İlişkinin bitmesine karar verilen ilk birkaç ay, çok önemlidir. Bu dönemde fazla kendini dinleyen ve sürekli güzel günleri tekrar hayalinde canlandıran kişiler, aşk acısını kolayca atamaz. Tam tersi geçmişe ve birlikteliğe özlem, tekrar canlanacaktır. Bu sebeple aşk acısını kısa sürede hafifletmek için bazı tedbirler alınır. İlişki sırasında karşı tarafa saygı göstermek amacı ile çok istenmesine rağmen yapılamayan bazı alışkanlıklar, ilişkinin bitiminde taraflar arasında bir rahatlama yaratacaktır.

aşk acısını hafifletme

İlk Olarak Ortak Anılar Evden Atılmalıdır

Birliktelik sırasında, karşılıklı verilen hediyeler ve çekilen fotoğraflar, anıların tekrar canlanmasını sağlayacaktır. Ortak anıları oluşturan bu eşyalar, evden uzaklaştırılmalı veya el altında olmayan bir dolaba kaldırılmalıdır.

 

Her Zaman Birlikte Gidilen Mekânlardan Bir Müddet Uzak Durmak Gerekir

Birlikte olunan süre içinde, fazla gidilen mekânlar, anıların tekrar canlanmasına sebep olur. Bu sebeple birlikteyken gidilen mekânlar yerine, değişik yerler keşfedilmelidir.

aşk acısından kurtulmak

Ağlamak çözüm değil!

Birlikte Vakit Geçirmekten Hoşlanılan Dostlardan Destek Alınmalıdır

Kendini eve kapatan ve bütün günü sadece düşünerek geçiren insanlar için aşk acısı uzun sürecektir. Oysa eski dostlardan yardım alarak, kafa dağıtılacak değişik ortamlara girmek, kısa süre içinde aşk acısının unutulmasına yardımcı olacaktır. Eski dostunuz gerektiğinde sizi dinleyecek ve sizi yönlendirecektir.

 

İlişki Sırasında Koyulan Yasaklar Delinmeli Ve Bireysel Tercihler Yapılmalıdır

Uzun süren her ilişkide, bir takım kurallar bulunur. Kadın ve erkek her iki taraf için de geçerli olan bu kurallar, ayrılık esnasında yapılmalı ve biten ilişkinin ne gibi rahatlama yaratacağı düşünülerek, ayrılığın iyi yönleri görülmelidir.

 

Yeni Arkadaşlıklar İçin Şans Verilebilir

Çoğu insan biten ilişkinin ardından, çevresi ile çok ilgilenmez. Oysa etraftaki yeni dostluklara ve yeni flört adaylarına kapıları kapatmamakta fayda vardır. Belki de biten ilişki, yeni bir aşk için ideal bir fırsat olacaktır.

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+