Altın Yüzük İle Tansiyon Ölçümü

Yüksek veya düşük tansiyon, birçok insanın yaşadığı çok ciddi bir hastalıktır. Anında müdahale edilmediği zaman, vücutta kalıcı birçok hasara yol açar. Yüksek tansiyonun belirtileri; ensede ağrı, baş dönmesi, sersemlik ve uyku halidir. Düşük tansiyonun belirtileri ise yine halsizlik, sersemlik, baş dönmesi ve uyku halidir. Tansiyon hastaları sürekli tansiyon aletini yanlarında taşımak zorundadır. Fark edilmeden çıkan tansiyon; felç geçirmeye veya ölüme yol açabilir. Tansiyon aleti bulunmadığı zaman ise tansiyonu ölçmek için ilkel ama başarılı bir yöntem vardır. Altın yüzük ile tansiyon ölçümü. Çok eski zamanlardan kalan bu yöntem, başarılı sonuçlar verdiği için halen kullanılmaktadır.

fg

Altın Yüzük İle Tansiyon Nasıl Ölçülür?

1- Altın yüzük ile tansiyon ölçmek için ilk olarak parmaktaki altın yüzük çıkartılıp bir ipin ucuna bağlanır.

2- Evde bulunan mezura, bileğin içinden dirseğin iç kısmına doğru uzatılır. Bu işlem tek başına yapılamayacağı için çevrede bulunan bir kişiden yardım almak gerekir.

3- Altın yüzük, yukarıdan mezuranın üzerine sarkıtılarak yavaşça hareket etmesi beklenir. 1-2 dakika içinde hareket etmeye başlayan yüzük, hızlandığında; en uzak nokta büyük tansiyonu gösterecektir.

4- Altın yüzük bağlı ip, zamanla yavaşlamaya başlar. Tamamen yavaşladığı nokta ise küçük tansiyonu işaret eder. Birçok insanın denediği ve doğru sonuçları elde ettiği bu yöntem, acil durumlarda hayat kurtaracaktır.

Doğal Yöntemler İle Tansiyonu Dengelemek

Tansiyon hastalarının, devamlı yanında ilaç taşıması önerilir. Fakat tansiyon için kullanılan ilaçlar, tek başına yeterli olmaz. Gün içinde tüketilen besinlerden etkilenerek, düşen veya çıkan tansiyon, çeşitli doğal ürünler ile dengelenebilir. Yüksek tansiyonu düşürmek için; sarımsak, alıç, kakao, yabani mercanköşk ve tarçın kullanılmalıdır. Özellikle sarımsak çiğ olarak tüketildiğinde, tansiyonun hemen düşmesini sağlar. Yine yarım çay bardağı limon sıkılarak içildiğinde, tansiyonu dengeleyecektir. Düşük tansiyonu yükseltmek için ise hemen bir bardak tuzlu ayran içilmesi önerilir. Tansiyonu dakikalar içinde yükselten tuzlu ayran, halsizliği ve sersemlik hissini de ortadan kaldırır. Bulunduğu yerde ayran bulunmayanların ise tuzlu yiyecekler tüketerek, tansiyonunu yükseltmesi mümkündür.

 

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+