Alkali Suyun Faydaları

Vücudumuzda yıllardır biriken gereksiz mineralleri, yediğimiz yemeklerin vücudumuzdaki toksinlerini hatta fazla kiloları bir tek su ile atma şansınız var desem size? Sihir gibi geliyor değil mi! İşte o sihir, alkali su. Vücudunuzu temizleyen, biyolojik dengenizi sağlayan alkali su, diğer sulardan farklı olarak klor vb vücudunuzda birikerek hastalanmanıza neden olabilecek zararlı maddeler içermez. Aksine bu zararlı maddelerden vücudunuzu yavaş yavaş ayrıştırır.

alkali su faydası 1

Son zamanların güzide içeceği haline gelen Alkali suyun bu denli iyi olduğunu, olabileceğini düşünmediğinizi hatta inandırıcı gelmediğini biliyorum. Fakat, hepimizin vücudunda yıllardır yediği ve içtiği besinlerin ve o besinlerin neden olabileceği bakterilerin kalıntıları olabilir. Bazen ne kadar yıkasak da bir maydanozun üstünde küçük bir bakteri kalabilir. Hatta ve hatta içtiğimiz market suyundan bile zararlı maddeler kapmış olabiliriz!

 

Alkali su vücudu temizler ve dengesini sağlar. Elde edilmesi bu denli kolay bir sağlık kaynağını neden denemeyesiniz? Üstelik kilo verdirme gibi bir artısı olan bu suyu!

 

Alkali su vücudumuzun yenilenmesi için gerekli hücreleri harekete geçirerek onları canlandırır. Bu da elbette sizin canlılığınız demektir. Yani alkali su yaşlanmayı yavaşlatır da diyebiliriz.  Bunu yaparken vücudun asit/baz dengesini de sağlar. Alkali olan bir çok besinaslında vücudumuz için faydalı olan şeylerdir.

alkali besinler

İçtiğiniz sulardan aldığınız zararlı maddelerin vücuttan atılımını sağlar… Diğer sulara göre içerisinde iki kat daha fazla oksijen vardır!Vücudunuzun nem dengesini korur, kuru bir cildiniz varsa bu şikayetinizden de alkali su sayesinde kurtulabilirsiniz.

 

Zinde ve enerjik olmanızı sağlayacak alkali su, yaşam temponuza eşlik ederken en iyi arkadaşınız haline gelebilir. Evlerinizde kolayca hazırlayabileceğiniz alkali su, sağlıklı bir yaşamın belki de ilk adımıdır. Bu adımı atmaktan korkmayın ve evlerinizde, çantalarınızda alkali suyu bulundurun. Yıllardır biriken kirliliklerinden birer atık gibi kurtulan vücudunuzun yavaş yavaş yenilendiğini izleyin.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+