Alkali Su Nedir?

Vücudumuz günlük olarak ihtiyaç duyduğu besinleri parçalarken bu besinlerden arda kalan bazi asitler ve atıklar olur. Bu fazlalıklar vücuttan idrar, terleme veya nefes yoluyla dışarıya atılır. Yalnız bu atıkların tamamından kurtulmak asla mümkün değildir. Küçük bir miktarda olsa vücudunza bulunmaya devam eder. Yıllar boyunca devam eden bu süreç boyunca vücutta biriken atığın miktarı giderek artar. İşte bu asitlerin nötralize edilebilmesi ve vücudunuzdaki atık miktarının minimuma inebilmesi için alkali su içmeniz tavsiye edilir. Böylelikle daha temiz ve daha sağlıklı bir vücuda kavuşursunuz.

 

Alkali Su nedir?

Günüzümüzde adını sıkça duyduğunuz alkali şebeke suyunun zararlı bileşenlerinin filtrelenmesi ve Ph seviyesinin arttırıılmasıyla antioksidan özelliği taşıyan, osijen seviyesi yüksek, vücudumuzda birikmiş olan asidik toksinleri ve serbest radikalleri nötralize eden ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, kaliteli, sağlık dolu ve uzun bir hayat yaşamanızı sağlayan doğal sudur. Dünya sağlık Örgütünün yayınladığı bir araştırma raporunda günlük olarak alkali iyonize su tüketiminin potansiyel hastalıkların önüne %80 oranında geçileceği tahmin edildiği belirtilmektedir.

 

Nasıl Alkali Su Yapabilirsiniz?

Aslında yapamazsınız çünkü alkali suyu yapamazsınız ancak çeşitli araçlar ile elde edebilirsiniz. Alkali su elde edebilmeniz için öncelikle alkali su iyonizeri cihazına sahip olmalısınız.  Ancak bu cihazı alırkende dikkat etmeniz gereken oldukça önemli hususlar vardır. Bir kere alacağınız alkali su iyonizer cihazı mutlaka %99 saf titanyum ve platin kaplamalı olmalıdır. Ayrıca alacak olduğunuz cihazda en az 9 tane titanyum ve platin kaplı plaka olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Günümüzde en ileri teknolojiye sahip alkali su iyonize cihazlarının 9 adet titanyum ve platin kaplı plakaya sahiptir. Böylelikle şebeke suyunu daha iyi filtreler ve içtiğiniz sudan %100 emin olmanız sağlanır. Kullacağanız alkali su iyonizer cihazının yine en önemli özelliklerinden bir taneside mutlaka ve mutlaka Kore’de veya Japonya’da üretilmiş olması gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü dünyada sadece Kore’de ve Japonya’da üretilen alkali su iyonizeri cihazları medikal ve tıbbi cihaz statüsünde üretilmektedir. Bu yüzden bu iki ülkenin ürettiği cihazlar dünyadaki diğer cihazlardan daha yüksek standartlara sahiptir.

Alkali su yapımı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Nasıl Alkali Su Yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+