Alkali Su Nasıl Yapılır?

Öncelikle Alkali su nedir, ne işe yarar buradan başlayalım. Alkali su, alkali diyet olarak da anılan sağlıklı yaşam dinamiklerinden biridir. Son zamanlarda oldukça popüleritesi artan alkali su, vücudun biyolojik dengesini sağlamak için içilir. Alkali su nedir? Ne değildir? bu konu hakında daha fazla bilgi edinmek isterseniz yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Peki vücut dengesini sağlamak ne demektir? Vücudumuzdaki minerallerin, pH derecemizin bir denge içerisinde olması gerekir ki sağlıklı birer bünyeye sahip olalım. Hücrelerimizin yenilenmesi, zayıf kalabilmek ve hatta zayıflayabilmek için gerekli şartlara ulaşabilmek için alkali su içeriz.

alkali su ph değeri

Peki şimdi asıl sorumuza gelelim. Sağlıklı bir diyet ve yaşam için alkali su elde etmek istesek, nasıl yaparız? Başta da söylediğim üzere alkali su popülerliğini arttırmış, son zamanlarda gözde olmuş bir artı ürün haline geldi. Yani dilerseniz satın alabilirsiniz. Kendiniz yapmak isterseniz de, tarifi aslında çoğumuz biliyoruz! Yıllardır annelerimizin zayıflamak için bazen de sağlıklı yaşam için içtikleri karbonatlı su…

 

Sıradan karbonatlarla daha doğrusu her yerden aldığınız, alabileceğiniz karbonatlarla alkali su elde edemezsiniz. Etmeyiniz! Sonuçları ağır olabilir. Bu yüzden eczanelerde İngiliz Karbonatı adı ile satılan karbonatlardan evlerinize temin edebilirsiniz…

ingiliz karbonatı

Şimdi gelelim nasıl yapılıyor bu alkali su? Bir litre suya -eğer tansiyon hastası iseniz iki litre suya- bir yemek kaşığı İngiliz karbonatı karıştırarak yapabilirsiniz. Aldığınız suyun da karbonatın da güvenilir olması oldukça önemli. Ne her suya karbonatı ne de her karbonatı suya karıştırmayın!

alkali su değerleri

Alkali su hazırlamak gördüğünüz gibi oldukça pratik ve kolaydır. Muhafaza etmesi de kolaydır. Bazı insanlar günlük hayatlarında sürekli bu suyu içerler. Damacanalarına karbonat koyarlar, yanlarında alkali su taşırlar… Sağlıklı bir yaşam için sizler de kolayca alkali su elde edebilir, rutin yaşamınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+