Aldatan Kadınların Söylediği Yalanlar

Herkesin hayali mutlu bir yuva kurmaktır. Özellikle kız çocukları bebeklikten itibaren evlenip çocuk sahibi olmak idealiyle yetiştirilir. Genç kızlar evleninceye kadar nasıl bir gelinlik giyeceklerini düşünür dururlar. Büyük umutlarla kurulan yuvada her zaman her şey yolunda gitmeyebiliyor. Eşlerden birinin sadakatsizliği mutlu giden bir evliliğe gölge düşürebilmektedir. Eskiden aldatmak erkek için nerdeyse bir hak olarak görülürdü. Çalıştığı ve parayı kazanan kişi olduğu için, erkekler de her şeyi yapmaya haklarının olduğunu, her şeye sahip olabileceklerini düşünürlerdi. Aldatma işini,  bazen gizliden gizliye bazen de açık bir şekilde gerçekleştirmekten çekinmezlerdi. Kadınlara ise evde bir yandan çocukları büyütürken diğer yandan kocanın çapkınlıklarını görmezden gelerek evliliğin devamlılığını sağlamak düşerdi. Şimdilerde kadının iş hayatına atılması, evin ve çocukların ihtiyaçlarının karşılanması konularında söz sahibi olmasıyla birlikte kadınlar da eşlerine karşı sadakatsiz davranışlar içine girebilmektedir.

qq

Kadınlar Eşlerini Neden Aldatır?

Kadınların eşlerini aldatmalarının çeşitli sebepleri vardır. Evlendiği kişi ile olan cinsel hayatındaki mutsuzluk başka kişilere yönelmede etken olabilir. Kadının eşinde bulamadığı kabul görme ve onaylanma ihtiyacı da aldatma eylemi için önemli faktörlerdendir. Kıskançlık bir noktaya kadar evliliğin devamını sağlayan, hatta aradaki aşkı besleyen bir duygu olmakla beraber bir yerden sonra evliliklerde kavga sebebi de olabiliyor. Sürekli kıskanan bir koca kadında güvenilmediği hissini doğurabilir.Hele bir de bu konu bıktırıcı derecede kısıtlamalarla devam ederse kadın mutluluğu dışarıda arayabilmektedir. Kimi kadınlar da tıpkı erkekler gibi eşinden ayrılamadığı için aldatma yolunu seçmektedirler. İyi gitmeyen bir evliliği sosyal ve ekonomik sebeplerle bitiremeyen ve başka bir kişiyle uzun süren ilişkiler yaşayan birçok kadın vardır.

Aldatan Kadın Hangi Yalanları Söyler?

Kadınlar, özellikle anne olduktan sonra yalan söyleme konusunda uzmanlaşırlar. Gerek çocukların babalarının öğrenmemesi gereken sırlarını saklarken, gerek evin ekonomisini düzenlemeye çalışırken bazı yalanlara başvururlar. Bu nedenle aldatan kadın için bu durum erkeklere kıyasla daha kolaydır. Aldatan kadın nerede olduğu sorulduğunda gerekçe olarak arkadaşlarla içilen çayları, yapılan günleri, çocukların okul toplantılarını, market ve pazar alışverişini rahatlıkla kullanabilmektedir. Kadınların aldattığını gösteren en önemli değişikliklerden biri eskiye oranla dış görünüşüne yani makyajına, saçına, giyimine çok daha fazla özen göstermesidir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+