Aile Kurmadan Önce Yapılması Gerekenler

Hayata, tek kişi olarak devam ederken, evlenmek ve başka bir insanında sorumluluğunu almak, ilk zamanlar biraz zor gelecektir. Günümüzde; hem bekâr kadınlar hem bekâr erkekler, özgür yaşamaya, her istediğini anında yapmaya alışıktır. Oysa aile olunca, rutin yapılan bazı alışkanlıklardan vazgeçmek gerekir. Aile olmanın verdiği sorumluluk, eve giriş çıkış saatlerini, yemek ve eğlence anlayışını oldukça değiştirir. Evlilik hayatına daha rahat alışmak ve gelecekte dünyaya gelecek çocuklara, rahatlıkla ebeveynlik yapabilmek için aile olmadan önce alışkanlık haline getirilmesi gereken bazı hazırlıklar vardır. Henüz evlilik gerçekleşmeden, flört aşamasında bu alışkanlıkları edinmek, evlilik esnasında zorlanmanızı engeller. Evlilik gerçekleştikten uzun bir süre sonra, yani hazır olunca, çocuk sahibi olmak için karar vermek gerekir. Geriye dönüşü oldukça zor olan aile müessesesi, hazır olmayan aile fertleri sebebi ile kısa süre içinde dağılmaktadır.

bb

Evliliği Düşündüğünüz Kişiden Emin Olun

Evlilik kararı; oldukça ciddi, önemsenmesi, acele karar verilmemesi gereken bir karardır. Kısa bir tanışma sonrasında hemen evlenmeye karar vermek, ileride olabilecek sürprizlerde hazırlıklı olmanızı gerektirir. Özelliklede aileye katılan çocuklardan sonra, evliliği bitirmek oldukça zor olabilmektedir. Bu sebeple aile olmadan önce doğru insan ile birlikte olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

İş Hayatınızı Düzene Sokun

Bekârlık döneminde, az para kazanmanızın pek önemi yoktur. En fazla daha az eğlenir veya daha hesaplı etkinliklere katılırsınız. Oysa aile olduktan sonra, yeni evin her ay yiyecek masrafları, kirası, faturaları gibi birçok masrafı çıkacaktır. Üstelik evlendiğiniz kişi içinde bir o kadar masraf gerekir. Onu mutlu etmek için bazı hediyeler almanız, evliliği canlandıracak ve eşinizi mutlu edecektir. Bu sebeple evlenmeden önce ilk olarak, iş hayatınızı düzene sokmanız ve elinize geçen parayı dengelemeniz gerekir.

Aile Sorumluluğu Taşıyabilir misiniz Kapsamlı Düşünün

Evlilikten sonra sorumluluğunuzun artacağını bilin. Bir eş sorumluluğu alabilecek kadar kendinizi güçlü hissedebiliyor musunuz, yoksa hala yaşanacak aksiyon dolu günler hayali kuruyor musunuz, bunun cevabı size aile kurmaya hazır olup olmadığınızı gösterecektir. Yani aile olmadan önce, ilk olarak kendinizin evliliğe hazır olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekir.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+