2016 Kış Modası

Kadınların, günlük giysi seçimini belli eden 2016 Kış modası, bu yıl çok fazla seçenek ve dikkat çekici renkler ile şekillenmiştir. Geçen kışın devamı olarak, bu yıl modaya çıkan dizüstü çoraplar, değişik makyaj teknikleri ve ilginç kesim elbise ve kabanlar, kış gardırobumuzu şekillendirecektir. Yine geçmiş yıllarda çok fazla kullanılan boğazlı kazaklar, bu kışı sıcacık geçirmenizi sağlar.

pç

2016 Kış Makyaj Modası

Bu kış makyajında dikkat çeken değişiklikler arasında, gözlerde kullanılan grafik eyelinerlerin ve koyu renk rujların etkisi tartışılmaz. Değişik sürüş tekniği ile gözlerin güzelliğini ön plana çıkartan grafik eyelinerler, sürerken biraz ustalık gerektirir. Koyu renk rujların ise bordo, koyu mor hatta siyaha yakın tüm renkleri, makyaj trendleri arasında yerini almıştır. Fakat doğallık açısından; dudaklarda koyu renk ruj kullanıldığında gözlerde sade bir eleyiner kullanılmalı, gözlerde grafik eyeliner kullanıldığında ise dudaklarda sade rujlar tercih edilmelidir.

2016 Kış Giysi Modası

2016 Kış aylarında, kadife kumaşlardan renkli dikilen elbiselerin, pelüş görüntüsü veren kaban ve ceketlerin sıkça kullanıldığı görülür. Elbiselerde ise pastel renkler ağırlıklı kullanılır. Altına giyilen diz üstü çizmeler ile oldukça alımlı duran bu elbiseler, gece eğlenceleri için ideal tercihler arasındadır. Renk olarak, mor renk ve ara tonları çok fazla karşımıza çıkacaktır. Desenli veya sade renklerde, mor giysiler edinerek, modern bir görüntü yakalama şansınız bulunur. Jeanları sık kullananların ise süslü jean kumaşlardan dikilmiş pantolon, ceket, etek hatta elbiselerden edinmesi gerekir. Parıltılı desenler verilmiş süslü Jeanlar, 2016 moda trendleri arasındadır. Kaban arayışında olanların ise şişme kabanlara göz atmasında fayda var. Bu yıl oldukça fazla kullanılan şişme kabanlar, hafif ve rahat dokusu sayesinde rahat bir kış geçirmenizi sağlayacaktır.

2016 Takı Modası

Geçmişten farklı olarak 2016 Kış takı modasında tasmaların yeri ayrıdır. Altın veya gümüş rengi tasmalar, giysileri daha alımlı hale getirecektir. Birçok dünya yıldızının kullandığı yarım tasmalar ise sizi oldukça elegan bir görüntüye kavuşturur. Yeni tasarlanan tasma modelleri arasında, sade metal tasmaların yanında taşlar ile süsleniş tasmalar da mevcuttur.

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+