2016 Kış Bohem Stili

Bohem; dağınık tarzı ifade eder. Bu sonbahar ve kış aylarında bol miktarda kullanılan asimetrik kesimli salaş giysiler, bohem tarzı ile bütünleşmektedir. Kendince değişik bir tarzı olan bohem kadınları, çoğu insana saçma gelebilecek giysileri, özgür bir şekilde taşıyarak, dik ve kendinden emin bir şekilde yürür. Havaların soğumaya başlaması ile her gün ne giyinsem diye düşünen kadınlar için gardıroba eklenebilecek birkaç giysiye göz atalım. Bu sezonda kullanılan değişik ve ilginç ayakkabılar, salaş hırka ve kazaklar, giysinin her bölgesine hatta çizmelere yerleştirilen püsküller, etek tarzında pantolonlar ile bohem tarzı bir şıklık yakalamak mümkündür.

szz

Bohem Tarzını Yansıtan Püsküllü Giysiler

Püskül detayları ile kullanılan, her renkteki ceket ve bolerolar, ayakkabı ve çizmeler, çanta veya kabanlar bu sezonda bohem tarzı giyinmeyi seven kadınların tercihi olacaktır. Biraz çılgın, biraz derbeder bu stil, klasik giyinmekten sıkılan kadınlar için ideal olur.

Etnik Desenler İle Kullanılan Aksesuarlar

Bohem tarzı ile bütünleşen etnik desenli giysiler yerine, bu defa etnik desenler ile tasarlanmış aksesuarlar daha fazla tercih edilir. Desenli büyük boy çantalar, eskiden kalma görüntüsü yaratan kolye ve yüzükler, hatta saça takılan 1970’li yılları anımsatan kalın bantlar, bu sezonda bohem tarzını yansıtan aksesuarlar arasındadır. Gümüş iri motifler ile süslenmiş bileklikler ve şık bir çanta en kalabalık mekânlarda hemen fark edilmenizi sağlayacaktır.

1970’li Yıllarda Kullanılan Pantolonlar

Bu sezon, bohem tarzı giyinmek isteyen kadınların tercih edebileceği İspanyol model pantolonlar, isterseniz geniş bir gömlek ile isterseniz yılın modası boğazlı kazak ile kullanılabilir. İspanyol model paçaları geniş pantolonlar ile yapılabilecek değişik giysi kombinleri mevcuttur.

Etnik Maksi Elbiseler

Bohem tarzının olmazsa olmazı etnik elbiselerin, maksi modelleri bu yıl fazlaca karşımıza çıkmaktadır. Bu yıl yine çok fazla kullanılan uzun çizmeler ile kombinlenen bu elbiselerin, düz renk veya desenli modelleri mevcuttur.

Dağınık Bırakılmış Saçlar

Bohem tarzını yansıtan dağınık ve fönsüz saçlar, giysilerinizle bütünleştiğinde fark yaratama imkânınız bulunur. Bohem tarzını yansıtan saçlarda önlerde kullanılan asimetrik kesim dikkat çeker.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+