2015 Saç Modası

2015 Saç Modası denildiğinde kıvırcık saçlar göze çarpmaktadır. Kıvırcık saça sahip olan bayanların 2015 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi herkesi kendine hayran bırakabilmektedir. Kullanım zorluğu kıvırcık saçlı bayanlarda biraz dezavantaj yaratsa da kendiliğinden kıvırcık saça sahip olmak 2015 yılında yine saç modasına damga vurmaktadır.

2015 Kıvırcık Saç Modası

Kıvırcık saç modellerinde ise ilk göze çarpan doğal bir görünüm olmasıdır. Özellikle yaz aylarında, abartılmış saç modellerinden kaçınmak gerekir. Çünkü sıcaklık ve nem arttıkça gösterişli saçlar kötü bir hal alabilmektedir.
Kıvırcık saça sahip bayanlar daha hoş ve abartısız bir saç görüntüsü yakalamak istiyorlarsa bir saç fırçasıyla saçlarını kolaylıkla şekle sokabilirler. Düz saça sahip olan bayanlar ise bir saç maşası ya da saç dalgalandırıcı bir aletle az miktarlarda saçlarını ayırarak saç diplerden başlamayarak saçlarını kıvırabilirler.

2015 Düz Saç Modası

Düz saç modelleri yazın kullanımı zor olan modeller arasında kalıyor. Çünkü deniz nem güneş saçları ister istemez kırıp kurutuyor ve maalesef ki dökebiliyor. Düğün, parti, konser zamanları saçmalarımıza en çok önem gösterdiğimiz zamanlardır. Saçlarımızın nem dengesini bozmadan şekil verip yazı atlatabilmek en büyük mutluluktur.

2015 Topuz Saç Modası

Topuz modellerine baktığımızda ise yine salaş görünümlü kıvırcık saç topuzları göze çarpıyor. Topuz modellerini evimizde kendimizde kolay bir şekilde yapabiliriz. Bunun için gerekli malzemeler saç maşası, saça zarar vermeyecek doğal saç spreyleri, tel tokalar. Tabi ki topuz tokalarından da faydalanılabilir.


Saç kesimi olarak da kadınların en çok tercih ettiği saç kesimi omuz hizalarıdır. Böylelikle saçlar hem açık hem de toplu olarak rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Çok uzun saç modelleri ise yazın kullanım zorluğu açısından pek tercih edilmeyen modeller arasında kalıyor bu yıl da.

Bu yıla damga vuracak saç renkleri arasında ise; platin sarısı, kahve tonlarından ışıltılı kahve ve şarap tonları yer alıyor. Saçımızı ne kadar güzel bir şekle soksak da saç rengimiz bizi hoş göstermiyorsa sönük kalabiliriz.

Bu yıl renkli yaz gecelerine rengimizi katmak istiyorsak saçlarımıza özen göstermeliyiz. Saçlarımızı kimyasal işlemlere maruz kaldıktan sonra mutlaka bakımını yapmamız gerekir. Saç şekli kadar saç renginin de önemli olduğunu tekrar tekrar vurguluyoruz. Yüz tipimize göre modeller seçmeli, renk tonumuza göre saç renkleri kullanmamız bizi her zaman güzel gösterir.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+