2015-2016 Sonbahar Ve Kış Makyajı

Biraz makyaj ve biraz bakım, her kadına kendini iyi hissettirir. Makyaj bazı kadınların vazgeçilmezi olduğu gibi, bazı kadınların çok sık olmasa da aşina olduğu bir konudur. Elbette makyajın da bir modası vardır. Her sezon, her mevsim değişiminde, geçen belirli bir süre zarfında yeni ortaya çıkan ya da öncesinde var olan trendler gündeme gelir. Bu yazımızda 2015-2016 Sonbahar ve Kış makyajından bahsedeceğiz.

qq

Doğal Makyaj (Natural Make-up)

2015 yazında kadınların çoğunlukla tercih ettiği doğal makyaj seçimi Sonbahar ve Kış aylarında kullanılmaya devam edecektir. Şeftali tonlarında farlar ve rujlar, hafif allıklar ve maskara oldukça doğal, hoş görünüm sağlar. İlk kriteriniz sağlıklı, ışıltılı duran bir cilt görünümü olmalıdır.

doğal makyaj örneği 2doğal makyaj örneği 1

Aşırı pudra veya fondöten kullanmak yerine, yüzünüze renk vermek daha hoş olacaktır. Kaşlarınıza çok müdahale etmek yerine, daha doğal duran hali eminiz ki sizi yapay görünümden uzaklaştırır. Dudaklarda ise daha natürel, mat, nude tonları, bu makyajı tamamlayacaktır.

Twiggy Makyaj

1970’lerin modası olan twiggy makyaj, 2015 yılında tekrar moda dünyasına giriş yapmıştır. Belirgin kirpiklerinizin yanı sıra, eyeliner da sürerek daha güçlü bakışlara sahip olabilirsiniz.

twiggy makyajı 2 twiggy makyajı

Her ortama uyum sağlayabilecek olan bu makyaj, bakışlarınızı oldukça çarpıcı göstermeye hazır.

Buğulu Göz Makyajı (Smokey Eyes)

Özellikle davetlerde, kutlamalarda bu makyaj kadınların vazgeçilmezi olacak. Dumanlı göz makyajınız bulunduğunuz ortamda etkili bir kadın portresi çizecek.

smokey eyes 1 buğulu gözler smokey eyes 2 buğulu gözler

Siyah, gri tonları ve kahverengi gibi renkleri kullanarak yapılan göz makyajınızı, maskara ile güçlendirdiğinizde çarpıcı bir bakışa sahip olursunuz. Yüzünüzün duru ve sade olmasıyla birlikte, ruj tercihlerinizi daha çok ten renginden yana yapmalısınız.

Ruj Modası

Her sene olduğu gibi, bu sene de asla modası geçmeyen bordo, kırmızı, şarap rengi rujlar hala birçok kadının vazgeçilmez tercihi. Nude tonlar ise 2015 – 2016 yılı modasının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Özellikle günlük makyajlarında hoş bir tercih olur.

ruj modası 2016 nasıl ruj modası 2016

Her makyajın tekniği olduğu gibi nude renklerini kullanmanın da teknikleri vardır. Örneğin sarışınsanız; kahverengi ve bej renginin ağır bastığı makyaja nude renkleri yakışacaktır. Kumral ve buğday tenli bayanlar için kahve, krem, bej renkleri ile mat nude renklerin uyumu makyajınızı tamamlayacaktır. Esmer tenli bayanlar içinse pembeye kaçan, yine kahve ve açık krem renkleri uyum sağlayacaktır.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+