2015-2016 Bot Modelleri

Sonbahar ve kış ayalarında, botlar her tür giysi ile uyumlu kullanılabilmektedir. Pantolonlar, etekler, taytlar ve elbiseler botlar ile doğru kombinlendiği zaman oldukça gösterişli durur. Bu sezon, vitrinlerde çok fazla model ve renkte bot vardır. Bu botlardan edinirken öncelikle kendi vücut tarzınıza göre seçimler yapmak gerekir. Çünkü burnu açık botlar, bilekte biten botlar ve daha uzun olan botlar mevcuttur. Her biri farklı vücut tipleri için uygun kombinler oluşturacaktır. Özellikle ten rengine yakın tonlarda ayakkabıların yoğun kullanıldığı yaz sezonundan sonra, botlarda da ten rengi tercih edilebilir. Çünkü bacak boyunu oldukça uzun gösteren ten rengi botlar, her renkteki giysi ile de uyum sağlayacaktır. Bot modelleri arasında; postal tarzı botlar spor giysiler ile yüksek topuk botlar ise her türlü elbise, kot pantolon, tayt ve etek ile kullanılmaktadır. Bu yıl çok fazla karşımıza çıkan kalın topuk botlar ise her tarz giysi ile gençler tarafından daha fazla tercih edilir. Oldukça tarz olan bu botları hem elbiseler ile hem pantolonlar ile kullanmak mümkündür.

Kısa Boylu Kadınlar Hangi Tarz Botlar Giyinmelidir?

Boyu ve bacak boyu kısa olan kadınlar; kısa botları tercih etmelidir. En kısa boylarda nude renk botlar, bacak boyuna en az 5 santim fazladan ekler. Yine burnu açık olan ve oldukça modern duran botlar boyu kısa kadınlarda güzel durmaz. Bu yıl botlarda yoğun kullanılan püskül de botları daha alımlı hale getirecektir. Yine değişiklikten hoşlananlar için zincirler ile süslenen bot modelleri ve burnu açık bot modelleri mevcuttur.

0003

Uzun boylu kadınlar ise bilekte biten botlar ile daha uzun boylu görünecektir. Bileğin hemen üstünde biten botlar ve burnu açık botlar, uzun boylu kadınlar için ideal olur. Yine uzun boylu kadınlar, renk konusunda oldukça özgürdür. Bu yıl moda olan; yeşil, bordo, taba gibi renklerden üretilen botlar boyu uzun kadınlar için ideal olacaktır. Sade renk giysiler ve kot pantolonlar ile renkli botları giyinerek gösterişli kombinler yapma şansları olur.

 

Yorum Yazın

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yorum *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Shares
Blogumdan aylık 1000 TL nasıl kazanıyorum? Adım adım nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımı okuyabilirsin Nasıl Blogger Oldum?
+